Spojte se s námi


Fotbal

EURO zná kompletní složení! Gruzii doplní Polsko s Ukrajinou

EURO své kompletní složení poznalo během úterního večera. Nekompletní skupiny už jsou kompletní a všichni znají své soupeře v základních skupinách. Už během zápasu české reprezentace s Arménií přišla zpráva, že naši skupinu doplní Gruzie. Večerní zápasy byly dramatické až do posledních vteřin.

Publikováno

dne

EURO své kompletní složení poznalo během úterního večera. Nekompletní skupiny už jsou kompletní a všichni znají své soupeře v základních skupinách. Už během zápasu české reprezentace s Arménií přišla zpráva, že naši skupinu doplní Gruzie. Večerní zápasy byly dramatické až do posledních vteřin.

Gruzie – Řecko

Gruzie proti Řecku hrála o svůj první velký turnaj od osamostatnění se od Sovětského svazu. Po celkem nezáživných 120 minutách přišly na řadu penalty, které nakonec dopadly lépe pro Gruzii.

Na řecké straně zaváhali hned 2 střelci, zatímco na druhé straně pouze jeden. Černou kaňkou na postupu je zranění hvězdného Kvaratskhelii. Gruzie doplní skupinu s Českem, Tureckem a Portugalskem.

Ukrajina – Island

Do zápasu jako lehký favorit vstupovala nejspíše Ukrajina, přeci jen na druhé straně bychom marně hledali hráče jako Zinchenko, Mudryk nebo vycházející hvězda Dovbyk. Ve 30. minutě však domácí fanoušky zmrazil střelou zpoza vápna Gudmundsson. Islandský útočník působící v italském FC Janov nedal brankáři žádnou šanci. Ukrajinci dlouho hledali recept na pevnou islandskou obranu.

Z gólové radosti se všichni na satdionu radovali až po změně stran. V 54. minutě si navedl míč na střed ve stylu Arjena Robbena Tsygankov a ranou na zadní tyč srovnal skóre zápasu. V 84. minutě na hraně vápna našel Sudakov Mudryka a křídelník působící v londýnské Chelsea ranou na zadní tyč otočil skóre zápasu. Byl to gól, na který jen těžko mohl Island zareagovat.

Ukrajina na letním šampionátu doplní skupinu E, kde se utká s Rumunskem, Belgií a Slovenskem. Pro tým trenéra Rebrova je skupina určitě hratelná. Ukrajinci by mohli být jedním z černých koňů celého turnaje, tým na to mají kvalitní dost.

Wales – Polsko

Jak mohli naznačovat již předzápasové kurzy, v duelu Walesu s Polskem toho moc ke sledování nebylo. Celkem hráči za 120 minut vyprodukovali 24 střel, ovšem jen 3 šli na branku a všechny 3 pokryl brankář Szczesny. Polský brankář se navíc stal hrdinou, když v závěrečné sérii zneškodnil penaltu Dana Jamese.

Poláci i přes velmi otřesnou kvalifikaci, kde prohrávali na Letné už v 10. minutě 2:0, nebo prohráli s Moldavskem, slaví postup na závěrečný šampionát. Tým kolem Roberta Lewandowského však čeká jedna z nejtěžších skupin s Francií, Nizozemskem a Rakouskem.

Wales od EURO 2016 ve Francii zažíval velký fotbalový boom. Semifinále na zmíněném turnaji, poté chyběl kousek ke kvalifikaci MS v Rusku a další účast na EURO 2021. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na účast na MS 2022 v Kataru. S koncem kariéry Garetha Balea však možná skončila i schopnost kvalifikace na velké turnaje pro celou zemi.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.