Reklama

EURO má za sebou první zápasy skupin, Češi a Slováci v čele

Evropský šampionát má za sebou 12 utkání, čímž je kompletní první kolo zápasů v základní skupině. Pozitivní zprávou je, že na čelech svých skupin jsou Češi a Slováci. Kdo další překvapil a kdo naopak zklamal?

Zdroj: West Ham United

Ve skupině A je v podstatě vše tak, jak to bylo predikováno na začátku. Vede Itálie, která nedala šanci Turecku a vykročila tak za postupem z prvního místa.

Ačkoliv se možná kalkulovalo s tím, že 3 body posbírají i fotbalisté Švýcarska proti Walesu, podle průběhu zápasu je 1 bod pro každého za remízu 1:1 spravedlivý. Po prvním mači tak 1. Itálie, 2.-3. Švýcarsko a Wales a 4. Turecko.

Skupina B byla ovlivněna hlavně zdravotním stavem dvou hráčů. Kolaps Christiana Eriksena a zlomená očnice Timothyho Castagneho naprosto bez debat měly vliv na oba zápasy, i když v dánském případě byl tento vliv o dost výraznější.

Dánové, i přes to, že si o pokračování sami řekli, museli mít v hlavách děsivé momenty okolo jejich 29letého kamaráda, který byl chvíli i bez srdečního tepu. Velký tlak nakonec v nic nevyústil a Fin Pohjanpalo trestal.

Ve druhém zápase skupiny řádil Romelu Lukaku. Jeho dva góly Rusku pomohly výhře 3:0 a klidnému vstupu do turnaje. Aktuálně tak 1. Belgie, 2. Finsko, 3. Dánsko, 4. Rusko.

Rakušané zatím vévodí skupině C, i když stejně jako v „Béčku“ pouze o skóre. Jejich vítězství nad Severní Makedonií ale bylo překryto zatím nejlepším zápasem mistrovství mezi Nizozemskem a Ukrajinou. 5 gólů, včetně brilantní trefy Yarmolenka, 90 minut úžasného fotbalu.

Ve dvou zápasech této skupiny také padlo nejvíc branek. Uvidíme, jak moc se promění postavení ve skupině po všech odehraných utkáních. Po úvodu skupiny je tedy 1. Rakousko, 2. Nizozemsko, 3. Ukrajina a 4. Severní Makedonie.

Koukat na momentální rozložení skupiny D je pro českého fanouška velká paráda. Česká republika se po výhře nad Skotskem a fenomenální raketě Patrika Schicka z půlky vyhřívá na čele. Hned za Čechy je jen o skóre Anglie, která utrpěla vítězství 1:0 nad Chorvatskem. Momentálně tak tabulka skupiny D ukazuje 1. Česko, 2. Anglii, 3. Chorvatsko a 4. Skotsko.

Předposlední skupina se naopak líbí Slovákům. Ti po překvapivé výhře nad Poláky využili remízy Španělska se Švédskem a minimálně do pátku budou první. Nutno dodat, že sledování zápasu Španělska bylo velmi podobné jako v dánském případě. Totální dominance domácích, ovšem ani 5 střel na branku nestačilo.

Španělé tak zřejmě trochu doplatili na menší sehranost díky covidové nákaze. Abychom ale pouze nekritizovali, musíme pochválit švédského brankáře Olsena, který vychytal nejednu velkou šanci fotbalistů z pyrenejského poloostrova a udržel stav 0:0. Zatím tedy 1. Slovensko, 2.-3. Španělsko a Švédsko, 4. Polsko.

A na závěr „skupina smrti“, neboli skupina F. Lépe do ní vstoupili aktuální mistři. Jak Francouzi (vítězové MS), tak Portugalci (vítězové ME) zvládli svůj zápas s nulou, ačkoliv oba zápasy měly úplně jiný průběh. Zatímco tým okolo Ronalda se dlouho trápil a na 1:0 dal až v 84. minutě, Mbappého parta od 20. minuty bránila výsledek 1:0 po vlastním gólu Hummelse.

V zápase Maďarska ale možná ani tolik nešlo o výsledek, jako o to, co bylo vidět na tribunách. V Puskás Aréně bylo celkem 55 662 diváků, kteří vytvořili pekelnou atmosféru. Pravděpodobně i díky této podpoře se Maďaři drželi tak dlouho. I přes burácející stadion jsou ale očekávaně poslední. 1. Portugalsko, 2. Francie, 3. Německo, 4. Maďarsko.

Pokračování nás čeká již ve středu, kdy pojedeme opět pěkně od začátku, tedy od skupiny A a jednoho zápasu skupiny B. A po druhém kole skupin vám opět přineseme toto krátké shrnutí.

Zdroj: Livesport, UEFA  

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené