EURO 2021 by se mohlo konat pouze v jednom státě! Který to bude?

Mistrovství Evropy, které se mělo konat v létě 2020, se nakonec o rok posunulo. UEFA se navíc snažila docílit toho, aby se turnaj opravdu uskutečnil ve 12 státech. Zřejmě tomu tak ale nebude. Alespoň to tvrdí zpráva média Le Parisien.

Zdroj: uefa.com

EURO 2020 mělo hostit dvanáct měst ve dvanácti státech Evropy. Zřejmě tomu tak ale nebude a hostitel bude pravděpodobně pouze jeden.

Kvůli stále pokračující pandemii koronaviru totiž musí UEFA přemýšlet nad změnami. Médium Le Parisien nově přišlo s informací, že ke změnám skutečně dojde.

A kdo by dle tohoto média měl mít pořadatelství na starost? Největším favoritem má být Rusko, které před dvěma lety pořádalo také světový šampionát, ten byl zvládnut s bravurou. Právě to má být hlavním argumentem.

Díky pořadatelství mistrovství světa mají nejrozvinutější infrastrukturu. Dalším důvodem mají být poměrně dobrá čísla skrz infekčnost koronaviru napříč Ruskem. Spousta lidí má však pochybnosti o pravdivosti čísel z Kremlu.

UEFA měla prý vážně uvažovat také o Ázerbájdžánu, nicméně to už je pouze pasé kvůli zhoršujícím se vojenským konfliktům s Arménií.

Unie evropských fotbalových asociací odmítla zprávu Le Parisien komentovat, nicméně se dá čekat, že se skutečně takto nakonec rozhodne.

Zdroj: Le Parisien

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koronavirus kosí český fotbal! Kvůli nákaze byl odložen další ligový zápas

Česká fotbalová liga se sice po pauze způsobené koronavirovou krizí znovu rozběhla, testování v klubech ale přesto brání bezproblémovému odehrání všech duelů.

Spurs jsou dle procent aktuálně nejlepším týmem napříč evropskými soutěžemi

Manažer José Mourinho ordinuje již rok svůj styl hráčům Tottenhamu a po komplikované první sezoně se mu podařilo Spurs vybičovat ke skvělému startu v Premier League.

Minule to bylo v Teplicích divoký, inkasovali jsme v poslední minutě, takže chceme odplatu, řekl Vindheim

Sparta má za sebou dva velmi nepovedené zápasy s Viktorií Plzeň a s Českými Budějovicemi. Tyto dva duely je stály první místo, když aktuálně na první Slavii ztrácí 4 body.