Euro 2020 otevřela vysoká výhra Itálie nad Tureckem 3:0

Itálie zvládla úvodní zápas mistrovství Evropy, Turky porazila 3:0. Všechny góly padly po výměně stran, nejprve si dal vlastní gól Merih Demiral, pak se trefil Ciro Immobile a skóre uzavřel Lorenzo Insigne.

Zdroj: Steindy, CC BY-SA 3.0

První šanci zápasu měl hned ve druhé minutě Ciro Immobile, z voleje však trefil pouze boční síť. Poté se hra trochu uklidnila, až v 18. minutě po pěkné kombinaci pálil mimo Lorenzo Insigne.

Tlak Itálie byl větší a větší, čtyři minuty nato se musel proti hlavičce Giorgia Chielliniho blýsknout gólman Uğurcan Çakır. Ve 44. minutě střílel z dobré pozice Immobile, trefil ale pouze střed brány.

To byla poslední šance první půle, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Turci se ozvali až v 50. minutě, kdy Cengiz Ünder trefil brankáře Itálie. A mrzelo ho to. Tři minuty nato totiž utekl Domenico Berardi, napálil Meriha Demirala a ten si míč srazil do vlastní sítě.

V 66. minutě už to bylo o dva góly. Immobile si ve vápně našel balón a propálil brankáře. V druhé půli byli Italové neskutečně produktivní, v 79. minutě brankáře nekompromisně propálil Insigne.

Pak už se zápas jen dohrával a k vidění byly pouze zbytečně tvrdé zákroky Turků. Itálie tak porazila Turecko 3:0 a vede skupinu A.

Zdroj: UEFA EURO 2020