Spojte se s námi


Fortuna liga

Etická komise FAČR opět rozdávala tresty v kauze Vyšehrad! Vyšetřován bude teplický Laňka

V pondělí 10. ledna Etická komise FAČR pokračovala v přerušeném pátečním zasedání v kauze Vyšehrad. Během zasedání si komise pozvala několik rozhodčích a funkcionářů FAČR, aby zhodnotila jejich výpovědi a rozhodla o případných trestech.

Publikováno

dne

V pondělí 10. ledna Etická komise FAČR pokračovala v přerušeném pátečním zasedání v kauze Vyšehrad. Během zasedání si komise pozvala několik rozhodčích a funkcionářů FAČR, aby zhodnotila jejich výpovědi a rozhodla o případných trestech.

V pátek a v pondělí zasedala Etická komise FAČR, kdy vyslechla několik osob z řad rozhodčích a funkcionářů. Po vyslechnutí došlo k určení trestů, některá řízení čeká pokračování. Řešila se jména jako je Tomáš Freisler, Jan Hořejší a Denis Laňka.

Tomáš Freisler dostal trest za to, že přijal úplatek od bývalého sportovního ředitele Vyšehradu Romana Rogoze.

Freisler dostal pokutu 50 000 Kč a zákaz na 6 let působení ve fotbale.

Dalším řešeným jménem byl Jan Hořejší. Ten měl mít podle všeho schůzku také s Romanem Rogozem a několika rozhodčími, kteří se chystali řídit utkání Vyšehradu. Hořejší měl rozhodčím dát pokyny, jak má zápas skončit.

Toto řízení má pokračovat 20. ledna, do té doby se k případu může vyjádřit sám Hořejší.

Denis Laňka měl také přijmout úplatek, když působil v dresu Vyšehradu. Prý se měl dvakrát pokusit ovlivnit utkání svého týmu.

Laňka působil během podzimní části v Teplicích. Ty se nyní rozhodly, že Denise Laňku odstaví od týmu a zakáží mu trénovat, dokud se celá kauza nevyřeší a neuzavře.

„K událostem, které etická komise vyšetřuje, došlo před příchodem do našeho klubu, jsme z nich však velmi negativně překvapeni, odporují nejen disciplinárnímu řádu FAČR, ale také disciplinárnímu řádu a etickému kodexu našeho klubu, které jsou součástí všech hráčských smluv.“

‚‚Do rozhodnutí etické komise proto Denis Laňka nebude součástí tréninkového procesu žádného týmu FK Teplice, a to ani B mužstva, se kterým zahájil zimní přípravu. V případě, že by se dané skutky prokázaly, ukončí se jeho smlouva s FK Teplice,“ uvedl klub.

Kauza se táhne už delší dobu. Před tím došlo k potrestání samotného Vyšehradu, který byl vyloučen ze třetí ligy a přeřazen do pražského přeboru. Několik rozhodčích obdrželo pokuty za přijaté úplatky.

Roman Rogoz vystoupil z FAČR před začátkem šetření, takže s ním komise nemůže vést řízení. V aféře se prý pohyboval i Roman Berbr.

Zdroj: FAČR, FK Teplice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.