Spojte se s námi

La Liga

Espanyol hostí překvapení letošní La Ligy Levante

Publikováno

dne

Espanyol v páteční předehrávce hostí Levante, které letošní sezónu odstartovalo skvěle a z prvních pěti ligových kol posbírali 9 bodů. Nutno dodat, že v zápasech s Realem Madrid, Villarrealem či Valencií se s body moc nepočítalo.

Poté ovšem přišli zápasy s Betisem a s Deportivem Alaves, které hráči trenéra Juana Muñize prohráli. V obou duelech se jim navíc nepodařilo vstřelit ani jeden gól a naopak inkasovali hned 6x. Reprezentační pauza tak pro Levante přišla, jako boží smilování.

Espanyol zatím hraje také velmi dobře. Sice mají v tabulce o bod méně, ovšem za sebou již mají oba venkovní zápasy proti Barceloně a Realu Madrid. Navíc o body okradli Sevillu a Villarreal, také venku.

V domácích zápasech se hráčům trenéra Quique Florese daří a vyhráli oba poslední duely, ve kterých vstřelili 6 gólů.

Zápas mezi těmito dvěma kluby bude dalším duelem týmů, jejichž vzájemné zápasy byly v posledních letech velmi vyrovnané.

Co se ovšem dařilo jak Espanyolu, tak Levante, bylo střílet góly, jelikož v posledních 6 vzájemných zápasech skórovaly oba týmy vždy alespoň jeden gól.

Levante bylo ze začátku velkým překvapením letošního ročníku La Ligy, ovšem v posledních dvou kolech, zrovna tehdy, kdy se od nich čekali nějaké ty body, tak vyhořeli.

Včera navíc přišla od lékařů týmu další špatná zpráva, jelikož obránce Ivan López si na tréninku přetrhl kolenní vazy a po operaci ho čeká půlroční pauza. Šlo o jednoho z nejlépe hodnocených hráčů a jeho ztráta bude určitě znát.

Dále budou chybět i Roger Martí, Jason a Samu García. To Espanyol by měl být v plném složení a duel s Levante by měli zvládnout.

Reklama

Oblíbené