Spojte se s námi


Fotbal

Eriksen se viděl mrtvý, ale teď vyhlíží velký návrat

Christian Eriksen si na posledním mistrovství Evropy prošel peklem, hned v úvodním utkání bojoval o život. Stranou šly myšlenky na to, jestli ještě někdy bude hrát fotbal. Obavy byly mnohem horšího rázu. Teď jej ale čeká velký návrat na fotbalové trávníky.

Publikováno

dne

Christian Eriksen si na posledním mistrovství Evropy prošel peklem, hned v úvodním utkání bojoval o život. Stranou šly myšlenky na to, jestli ještě někdy bude hrát fotbal. Obavy byly mnohem horšího rázu. Teď jej ale čeká velký návrat na fotbalové trávníky.

Eriksenova přítelkyně jako opora

Necelých osm měsíců poté, co měl na hřišti srdeční zástavu, se připravuje na návrat do světového fotbalu. Již absolvoval první tréninky se svým novým týmem Brentfordem. Po zmíněném incidentu řekl své přítelkyni Sabrině Kvist Jensenové, že neexistuje žádná možnost, aby ve fotbale pokračoval.

Po osmi měsících se ale vrací na zelené trávníky a důvodem je i postoj její partnerky. „Kdyby Sabrina řekla, ať nehraju, nejsem tu,“ promluvil 29letý středopolař o podpoře jeho polovičky pro deník The Sun.

Zdrcená matka jeho dvou dětí přeskočila zábrany okolo hřiště, aby byla po boku svého muže, když zkolaboval během zápasu EURA 2020 s Finskem. Podle legendárního dánského brankáře Petera Schmeichela, jehož syn Kasper byl toho dne gólmanem dánské reprezentace, si oddaná Sabrina myslela, že je její partner mrtvý. Kasper se ji toho dne snažil uklidnit, že Eriksen dýchá.

Eriksen bude hrát s přístrojem na monitorování srdce

Christian Eriksen bude hrát ve svém novém působišti Brendfordu se zařízením typu kardiostimulátoru (s názvem ICD), který může v případě nehody restartovat jeho srdce. Je tak jediným hráčem Premier league, který s takovým přístrojem běhá po trávnících. „Kdyby se to stalo znovu, tahle věc mi může pomoci. To je velmi uklidňující,“ sdělil dánský fotbalista.

Dr. Malcolm Finlay, kardiolog v nemocnici London Bridge Hospital, popisuje ICD jako záchrannou brzdu. Lékař řekl, že přístroj poslouchá tlukot srdce, a pokud srdce běží do šíleně rychlého rytmu, pak počítač dodá srdci elektrický šok.

Eriksen vyhlíží návrat do reprezentace Dánska

Eriksen se však nespokojí s pouhým návratem k britskému fotbalu. „Mým cílem je si zahrát na Mistrovství světa v Kataru,“ vyslovil svůj cíl. Je si jistý, že je zpět ve své původní formě a může se tak vrátit k dánské reprezentaci.

Jak Dánsko postupovalo turnajem do semifinálového střetnutí s Anglií ve Wembley, Eriksen přiznává, že toužil být na hřišti. „Byl jsem rád, že se dostali tak daleko, ale chtěl jsem tam být s nimi,“ hovořil o touze pomoci týmu.

Eriksen v Brendfordu

Aby znovu získal plnou kondici, pracoval s osobním trenérem ve švýcarském klubu FC Chiasso, hodinu jízdy od jeho milánského bytu. Přesto nemohl pokračovat v Interu, protože pravidla v Itálii zakazují hráčům soutěžit se zařízeními na monitorování srdce.

Jak jsme vás ale informovali minulý týden, prvoligový nováček Brentford podepsal dánského hráče, zatímco úspěšně bojuje o udržení v Premier League.

„Kromě toho, že je špičkovým hráčem a superstar, je velmi skromný a nohama na zemi,“ řekl dle Sun o své nové akvizici manažer Brentfordu Thomas Frank. „Bude to speciální den, až nastoupí znovu do zápasu. Je to malý zázrak, že chce znovu hrát fotbal,“ dodal jeho trenér.

Turnaj mistrovství Evropy 2020 mezi Dánskem a Finskem, kdy Eriksen zkolaboval, zůstane nesmazatelně vrytý do myslí všech, kdo byli jeho svědky.

Srdce bojovníka ale v sobě tento dánský fotbalista nezapře a přejeme mu, aby jeho další fotbalové kroky byly plné radosti a zdraví.

Zdroj: The Sun

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.