Eriksen po ztrátě Dánska se Slovinskem: Cítíme se mizerně! Máme bod, pochopitelně bychom chtěli spíš tři

Dánsko šlo do zápasu se Slovinskem v roli velkého favorita, avšak nezvládlo ji. Jediný gól při remíze 1:1 za Dány vstřelil Christian Eriksen, který na minulém EURU ošklivě zkolaboval. Na tiskové konferenci potěšil fanoušky a promluvil o ztrátě bodů.

Skupina C nám během neděle nabídla dva své zápasy. V tom večerním dokázala Anglie díky trefě Juda Bellinghama porazit výběr Srbska poměrem 1:0. Ještě před tímto kláním ale změřily síly týmy Slovinska a Dánska.

O favoritovi bylo jasno, Dánové mají silnější kádr a měli si dojít pro tři body, které jsou v této skupině snad ještě více důležité. Slovinci ale vzdorovali a nakonec dokázali vybojovat jeden bod.

V 77. minutě jim jej vykopl Erik Janža, jehož jméno si možná pamatujete díky tomu, že krátce působil ve Viktorii Plzeň. To ale předbíháme, protože o gól Dánska se v 17. minutě postaral Christian Eriksen.

Zkušený ofenzivní záložník na minulém mistrovství Evropy zkolaboval a na samotném hřišti bojoval o život. Svůj boj zvládl a nakonec se mohl i vrátit na fotbalové trávníky.

Na pozápasové tiskové konferenci si Eriksen pochvaloval atmosféru v zápase, avšak šlo z něj poznat i určité zklamání ze zbytečné ztráty bodů, kvůli čemuž se šance na postup ze skupiny komplikují.

„Samozřejmě to byl krásný pocit, gól přišel ve správný moment, navíc před tolika dánskými fanoušky. Říkali jsme si, že bychom mohli udeřit ze standardní situace. To se podařilo, bohužel se to pak povedlo i soupeři,“ řekl Eriksen.

„Teď se cítíme mizerně, pokaždé vás mrzí, když v závěru neudržíte vedení. Máme bod, pochopitelně bychom chtěli spíš tři, ale ve fotbale to není vždycky tak jednoduché,“ dodal.

Zdroj: EURO 2024, Livesport