Erik Pačinda: Polsko? Jsem vážně mile překvapen, ale určitě bych se rád vrátil do Plzně

Erik Pačinda v letošní sezóně hostuje z Viktorie Plzeň v polském klubu Korona Kielce. V Polsku má pravidelné herní vytížení, které by mu mělo pomoci k letnímu boji o místo v družině trenéra Guľy. Slovenský fotbalista pro Ruik zavzpomínal na působení v nižších zahraničních soutěžích nebo se vyjádřil ke svému odchodu z Dunajské Stredy.

Embed from Getty Images

Během svého působení v mateřském klubu Košicích jste si stihl dvakrát vyzkoušet působení v nižších soutěžích v Rakousku (SV Horn) a ve Francii (Tours FC). Jak vzpomínáte na tyto zahraniční angažmá?

V Košicích jsem začal s fotbalem jako osmiletý kluk a v nějakých patnácti letech jsem se přesunul do akademie v Rakousku, kde působilo spolu se mnou více Slováků. Studoval jsem tam a zároveň hrál i fotbal. Byla to sice nižší soutěž, ale úroveň byla velmi kvalitní. Hrál jsem tam za dorost, ale už jako šestnáctiletý jsem chodil hrát za áčko. V Rakousku jsem nasbíral spoustu zkušeností a rád na to vzpomínám.

Tours mi toho dalo taky hodně. Mohl jsem vidět a vyzkoušet si velmi kvalitní soutěž, ale bohužel jsem nastupoval velmi málo. Tím pádem to hostování neproběhlo podle mých představ.

Jste odchovancem Košic, ale nejvíce jste na sebe upoutal pozornost v Dunajské Stredě. Jak to, že Vám toto angažmá tak sedlo?

Před odchodem do Dunajské Stredy se mi velmi dařilo v Košicích a když se mi ozvali trenéři Marič s Praženicem, tak jsme se během chvíle domluvili. Dunajská Streda už tehdy měla velmi vysoké ambice, protože do klubu vstoupil Oszkar Világi. V klubu mi to prostě sedlo, protože mi trenéři důvěřovali a mně se dařilo na hřišti.

Díky svým výkonům v drese Dunajské Stredy jste si vysloužil v roce 2018 pozvánku do národního týmu Slovenska. Co to pro Vás osobně znamenalo? A myslíte si, že se ještě podíváte do reprezentace?

Dostat se do reprezentace je sen každého fotbalisty. Mně se to podařilo a jsem za to vděčný trenérovi Kozákovi, že mi tuhle šanci dal. A myslím si, že jsem se mu i já za to odvděčil v Thajsku. Pro mně to byl prostě splněný sen.

A jestli se ještě podívám do reprezentace? Podívat se do reprezentace je strašně těžké. Uvidíme, co bude, ale proč ne.

Embed from Getty Images

Údajně pro Vás i pro klub byl odchod z Dunajské Stredy vysvobozením. Panovaly tam nějaké spory mezi Vámi a trenérem Hyballou?

S trenérem Hyballou jsem neměl žádný spor. On má rád mě a ja zas jeho. Ano, staly se nějaké věci, na které bych už nerad vzpomínal. Dunajskou mám velmi rád a budu na ni vždy v dobrém vzpomínat.

Do Plzně jste přestoupil v říjnu 2018, ale nastoupit za klub jste mohl až v jarní části. Viktorka hrála Ligu mistrů. Nebylo Vám líto, že nemůžete být na hřišti?

Nejprve bych chtěl říct, že přestup do Plzně byl spojený s mými výkony v Dunajské Stredě, nikoliv kvůli údajným sporům. A když jsem viděl, jak kluci nastupují v Lize mistrů proti týmům jako Real Madrid nebo AS Řím, tak mě to velmi mrzelo. Bohužel přišel jsem po konci přestupového období a musel se dívat jen z tribuny.

Jak moc ovlivnila červená karta v zápase juniorské ligy Váš start v Plzni? A už jste se bavil s trenérem Guľou o budoucnosti?

Určitě, ta červená karta bohužel trochu ovlivnila můj start v Plzni, protože jsem se vyřadil na úvodní zápasy jara. S novým trenérem Guľou jsem se ještě vůbec nebavil o své budoucnosti. Jsem stále hráčem Plzně a uvidíme, co bude v létě. Určitě bych se rád vrátil do Plzně, protože se jedná o velmi kvalitní klub.

Zdroj: sportowy24.pl

V létě jste odešel na hostování do polského klubu Korona Kielce. Jak se Vám líbí v Polsku? A jaký dojem na Vás udělala polská soutěž?

Polsko je krásna země. Jsem vážně mile překvapen. Po fotbalové stránce jsou tu nádherné stadiony a liga je velmi kvalitní. Soutěž je dost sledovaná v televizi a je tu celkově obrovský zájem o fotbal. V Kielci máme velmi nadstandartní podmínky pro trénování a i péče o hráče je na vysoké úrovni.

Několik soutěží jste si během své kariéry už vyzkoušel. Kde Vám nejvíce fotbal vyhovoval?

Nejvíce mi to vyhovovalo v Dunajské Stredě pod trenérem Rossim. Hráli jsme styl fotbalu, který vyhovoval jak mně, tak i týmu. Ale taky velmi rád vzpomínám na období v Košicích pod trenérem Látalem nebo trenérem Fabuľou. Na ně vzpomínám asi nejradši úplně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.