Spojte se s námi


Fotbal

Enrique a trenér Brazílie? Co vyhrál? Vždyť všechno prohrál, nechápe legendární Scolari

Brazílie po mistrovství světa v Kataru přišla o svého trenéra Titeho, který skončil po vyřazení ve čtvrtfinále. Jedním z možných jmen na neobsazenou pozici je Luis Enrique, což se vůbec nelíbí Felipe Scolarimu.

Publikováno

dne

Brazílie po mistrovství světa v Kataru přišla o svého trenéra Titeho, který skončil po vyřazení ve čtvrtfinále. Jedním z možných jmen na neobsazenou pozici je Luis Enrique, což se vůbec nelíbí Felipe Scolarimu.

Po MS v Kataru jsme zaznamenali obrovský odliv trenérů. O svého kouče z velkých týmů přišla třeba Brazílie, Portugalsko, Španělsko, Nizozemsko či Belgie.

A zatímco Portugalsko či Španělsko své náhrady už našly, Brazílie stále hledá. Historicky nejúspěšnější reprezentace s 5 tituly pro mistra světa chce nového kouče pečlivě vybrat.

Zinedine Zidane, Marcelo Gallardo, Thomas Tuchel, Mauricio Pochettino, Rafa Benítez či Carlo Ancelotti, to jsou některá jména, která byla v posledních týdnech spojována s brazilskou reprezentací.

Dalším jménem, kterým se objevilo na seznamu favoritů, je Luis Enrique. Bývalý kouč Barcelony byl po MS vyhozen ze španělské reprezentace, se kterou žádný velký úspěch neudělal.

Jeho jmenování by se vůbec nelíbilo Luizi Felipe Scolarimu, jenž dovedl Brazílii k titulu mistra světa v roce 2002. „Co vyhrál? Musí mít nějaké výsledky. Je dobrý trenér, ale všechno prohrál,“ uvedl Scolari pro brazilská média.

„Co vlastně znamená, že je dobrý? Mourinho vyhrál všechno. Myslím, že by bylo lehčí získat Jihoameričana ne Evropana,“ dodal Scolari.

Enrique však není žádný nazdárek, jak si zřejmě Scolari myslí. V Barceloně v letech 2014-2017 pozvedl nad hlavu 9 titulů a navíc se podepsal pod druhý triple v historii Culés. Zároveň je posledním trenérem, který dovedl Barcelonu k trofeji v Lize mistrů.

Zdroj: MARCA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.