Spojte se s námi


Fortuna liga

Dynamo už není poslední. Uděláme všechno pro to, abychom se tam už nevrátili, hlásí trenér

Téměř všichni je odepsali. To, že Dynamo České Budějovice přímo sestoupí, se bralo za téměř hotovou věc. Tým trenérů Lercha a Kladrubského však ukazuje, že se nevzdává. Vždyť díky nedělní výhře nad Sigmou Olomouc už se odlepili ode dna ligové tabulky.

Publikováno

dne

Téměř všichni je odepsali. To, že Dynamo České Budějovice přímo sestoupí, se bralo za téměř hotovou věc. Tým trenérů Lercha a Kladrubského však ukazuje, že se nevzdává. Vždyť díky nedělní výhře nad Sigmou Olomouc už se odlepili ode dna ligové tabulky.

Do jarní fáze Fortuna ligy vstupovalo Dynamo na posledním 16. místě s pouhými 11 body na kontě. Už v úvodním utkání se však Jihočeši postarali o velké překvapení, když porazili ostravský Baník 3:0.

Pak přišlo klopýtnutí, když ve venkovním duelu České Budějovice nestačily na Jablonec a prohrály 2:5. Na to však odpověděly nejlepším možným způsobem – porazily další silný tým Sigmu Olomouc výsledkem 2:1.

Domácí šli do vedení na začátku druhého poločasu zásluhou Martina Králika, o pár minut později přidal druhou branku zkušený Zdeněk Ondrášek. Utkání se pro Dynamo zkomplikovalo, když se v 77. minutě nechal střelec prvního gólu vyloučit.

„Skvělý zápas. Trochu se nám to zadrhlo, když jsme šli do deseti, ale kluci to zvládli skvěle,“ hodnotil na pozápasové tiskové konferenci Jiří Kladrubský, který je oficiálně asistentem trenéra, jeho pravomoci však mají být rozšířené.

„V prvním poločase jsme měli šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Hráli jsme ale nadále svou hru a přineslo nám to výsledek v podobě vítězství,“ pokračuje 38letý trenér.

Pět minut před koncem hosté snížili a o zápletku bylo postaráno. Dynamo ale svůj náskok nakonec uhájilo. „Byly to nervy, ale znovu musím poděkovat hráčům, jak to zvládli, jak se pro ten tým obětovali a proto to přineslo ten výsledek.“

Odlepení se ode dna tabulky? Pro Dynamo první krůček

Kladrubský si nejvíce cení, že jeho svěřenci již nejsou poslední: „Je to důležité pro psychiku kluků, také ale pro celý klub. Nejsme poslední a uděláme všechno pro to, abychom se tam už nevrátili. Ideální by bylo, abychom šli ještě výše, ale první krůček, abychom se odlepili ode dna tabulky, jsme udělali.“

Dynamo České Budějovice nyní čeká Mladá Boleslav, která se zatím na jaře trápí. Pak už následuje dvojzápas, který může rozhodnout o celé sezoně. Dynamo nejprve doma přivítá Zlín a poté vycestuje do Karviné.

Zdroj: Fortuna liga, SK Dynamo České Budějovice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.