Spojte se s námi


Chance Liga

Dvě trefy za Plzeň pro mě znamenají hrozně moc! Co ke svému výkonu řekl dvougólový střelec Roman Květ?

Viktoria Plzeň zvládla své domácí utkání 19. kola Fortuna ligy proti Českým Budějovicím, vzhledem k sobotnímu vítězství Slavie však zůstává na druhém místě ligové tabulky. V zápase podal velice kvalitní výkon Roman Květ, který se postaral o oba góly svého týmu.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň zvládla své domácí utkání 19. kola Fortuna ligy proti Českým Budějovicím, vzhledem k sobotnímu vítězství Slavie však zůstává na druhém místě ligové tabulky. V zápase podal velice kvalitní výkon Roman Květ, který se postaral o oba góly svého týmu.

FC Viktoria Plzeň v neděli porazila Dynamo České Budějovice výsledkem 2:1, přičemž ale nešlo o tak jednoznačnou záležitost, jak by se papírově mohlo zdát.

Hosté byli na míči vskutku velice aktivní a vytvořili si také několik velmi slušných příležitostí. V bráně však skončil pouze střílený centr Benjamina Čoliče, který si do vlastní brány srazil obránce Plzně Václav Jemelka.

Na druhou stranu, kdyby svěřenci Michala Bílka proměnili některé ze svých dalších šancí, mohl být výsledný rozdíl ve skóre ještě o něco větší.

Viktoriáni nicméně doma zvítězili 2:1 a správně zareagovali na sobotní vítězství Slavie. Se 45 body zůstávají na druhém místě ligové tabulky. Jihočeši momentálně drží až čtrnáctou příčku, když doposud nasbírali pouze 18 bodů.

Nutno podotknout, své utkání 19. kola naší nejvyšší soutěže zvládla také Sparta, která v pražském derby porazila Bohemians 6:2. Ovšem nazpět k Plzni, oba góly zařídil záložník Květ.

Nejprve ve 12. minutě doklepl do sítě hostů skvělou přihrávku Pavla Buchy, v 57. minutě mu na jeho druhou branku asistoval Jan Kopic.

Vyjádření záložníka Viktorie Plzeň

„První dvě trefy za Plzeň pro mě znamenají hrozně moc, je důležité se střelecky chytit, aby vám to šlapalo v dalších zápasech, takže doufám, že tohle je můj příklad a góly budou přibývat,“ řekl Květ v rozhovoru pro klubový web.

„Oba góly byly jak na podnosu, po přihrávce Buchiče stačilo nastavit jen nohu a u druhého gólu mě skvělou kolmicí našel Kopi, tam stačilo si dát správný dotek. Děkuju oběma klukům, že mi to takhle připravili a doufám, že buď jim to příště připravím já, nebo mi to zase připraví oni,“ dodal.

Zdroje: Fortuna liga, FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.