Spojte se s námi


Fotbal

Dvě hvězdy Barcelony nejspíš přijdou kvůli zranění o Euro! Kdo další bude v Německu chybět?

Mistrovství Evropy se blíží a s ním bohužel přicházejí i zranění. Největší ztrátu může zaznamenat Polsko, kterému se zranil hvězdný kanonýr a kapitán Robert Lewandowski. O moc lépe na tom ale nejsou Nizozemci, kterým bude chybět Frenkie de Jong.

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy se blíží a s ním bohužel přicházejí i zranění. Největší ztrátu může zaznamenat Polsko, kterému se zranil hvězdný kanonýr a kapitán Robert Lewandowski. O moc lépe na tom ale nejsou Nizozemci, kterým bude chybět Frenkie de Jong.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Polsko bez útočníků?

V pondělí se utkaly celky Polska a Turecka, jednalo se o poslední přípravný zápas. Již dříve zraněný polský útočník Arkadiusz Milik měl jasno, že se Eura nezúčastní, jelikož si při zápase proti Ukrajině zranil koleno a musel podstoupit operaci. Při zápase s Tureckem se k němu ale přidali další dva hráči.

Prvním byl útočník Karol Swiderski, hrající za italskou Veronu. Ten poslal Poláky ve 12. minutě do vedení, hned vzápětí však musel střídat. Po půl hodině hry se k němu přidala i největší polská hvězda, Robert Lewandowski. O jeho osudu zatím není jasno, účast na EURO 2024 je však v ohrožení.

Nizozemsko pro změnu bez zálohy

Dalším zraněními provázeným týmem je Nizozemsko. Zde se nedoléčil jeden z klíčových záložníků, barcelonský Frenkie de Jong. Ten nastoupil naposledy 21. dubna proti Realu Madrid, kde odehrál 46 minut a poranil si kotník. Od té doby nenastoupil a až do pondělka visel nad jeho startem otazník.

,,Na tréninku pokaždé cítil bolest. Dospěli jsme k závěru, že na další tři týdny nebude dostatečně fit,“ prohlásil trenér Oranjes Ronald Koeman. Hvězdu Barcelony má nahradit Ian Maatsen, hráč Borussie Dortmund. Tuto výměnu však musí ještě povolit UEFA.

Otazník se ale objevil nad dalším nizozemským záložníkem, Teunem Koopmeinersem. Spolu s Atalantou vyhrál Evropskou Ligu, Euro si ale možná nezahraje. Na rozcvičce před přípravným zápasem s Islandem se zranil a podle trenéra až úterní testy ukáží, jak to vypadá.

Ironií osudu je, že se oba oslabené nároďáky, Polsko a Nizozemsko, spolu utkají na Euru hned v prvním kole. Na tento duel se můžeme těšit v neděli od 15 hodin.

Na Euru bude kromě již zmíněných hráčů chybět Michal Sadílek, který si přivodil zranění po pádu na tříkolce. Slovenská reprezentace nemá jasno o startech Petera Pekaríka a Denise Vavra. Belgie čeká na podrobnější výsledky obránce Thomase Meuniera, který si poranil stehenní sval.

Zdroj: UEFA, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.