Spojte se s námi


Fortuna liga

Dva Češi v kádru Slavie chytají před koncem sezony titulovou formu

Šlágr 26. kola Fortuna ligy zvládla lépe Slavia. Slovácko doplatilo na chyby gólmana Milana Heči, jenž nechytil dvě střely z dálky a pak zavinil penaltu. Co utkání ukázalo směrem do dalších týdnů?

Publikováno

dne

Šlágr 26. kola Fortuna ligy zvládla lépe Slavia. Slovácko doplatilo na chyby gólmana Milana Heči, jenž nechytil dvě střely z dálky a pak zavinil penaltu. Co utkání ukázalo směrem do dalších týdnů?

V podstatě by se dalo říct jako Sparta před drměsícem. Letenští hráli v březnu na půdě Slovácka také 3:1 a ani oni nebyli v zápase vyloženě lepší. Čtvrtá domácí prohra v řadě aje problém, bez ohledu na výkon.

Slavia utkání zvládla především protože využila aktuálních podmínek. Silný vítr a dvě střely z dálky, které Milana Heču překvapily. Minimálně druhá se dala chytat, Václav Jurečka si každopádně zaslouží pochvalu, že to zkusil a trefil bránu.

Provod to má v levačce

Pokud Jindřicha Trpišovského mrzí na Petru Ševčíkovi, že málo střílí, to samé by mělo platit i o Lukáši Provodovi. V životní sezoně 2020/21, kdy byl vyhlášen nejlepším hráčem Fortuna ligy, levačkou z vápna hrozil často.

Zatímco minulé dvě sezony bylo na reprezentantovi znát, že se oklepává z náročného zranění, poslední týdny pálí z dálky již častěji a celkově má lepší formu. Proti Norsku za reprezentaci to ještě ke gólu nevedlo, tentokrát ano.

Vlček = titulový stoper?

Zlepšená čísla defenzivy samozřejmě jdou za Jindřichem Staňkem, bezesporu se pod ně ale podepsal i Tomáš Vlček. Pravý bek, stoper ve dvoučlenné nebo tříčlenné defenzivě, je mu to jedno. Vždy podá koncentrovaný výkon.

Mladý obránce se osvědčil i při osobním bránění, v březnovém derby na Letné nepustil do hry Lukáše Haraslína, tentokrát si slušně poradil s Filipem Vechetou. Za dva týdny to možná bude Tomáš Chorý ve šlágru kola s Plzní.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.