Spojte se s námi


Chance Liga

Dusno v Sigmě Olomouc? Singhateh nedorazil na týmový sraz. Janotka tak do Polska bere šestadvacet hráčů

Fotbalisté olomoucké Sigmy za sebou mají první dny letní přípravy. Hráčský kádr doznal několika změn a na soustředění do Polska tak kouč Tomáš Janotka bere šestadvacet fotbalistů.

Publikováno

dne

Fotbalisté olomoucké Sigmy za sebou mají první dny letní přípravy. Hráčský kádr doznal několika změn a na soustředění do Polska tak kouč Tomáš Janotka bere šestadvacet fotbalistů.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Otazníky kolem Singhateha

Dnes ráno odcestovali svěřenci kouče Tomáše Janotky na soustředění do polské Opalenice, kde sehrají přípravné zápasy. Nejednoho fanouška však překvapilo, že v nominaci chybí Ebrima Singhateh.

Dvacetiletý útočník z Gambie přišel do Olomouce jako hráčská kompenzace z pražské Slavie, a to za odcházejícího Milana Kerbra. V dresu Sigmy dosud odehrál osmnáct soutěžních zápasů a vstřelil dvě branky. Oficiálně mělo jeho hostování vypršet na konci letošního roku.

Dle informací webu inFotbal je ale situace kolem Singhateha napjatá. Hráč nedorazil na týmový sraz a má být stále na dovolené v zahraničí. Klub tak nyní řeší jeho budoucnost.

Brankáři

Zcela jisté není v Olomouci ani složení brankářské trojice. Sedmadvacetiletý Tomáš Digaňa sice přípravu zahájil, ale před odjezdem do Polska klub informoval, že bude pokračovat s přípravou v druholigové rezervě.

Na hostování do druhé slovenské ligy pak Sigma uvolnila Jakuba Trefila, který v uplynulém ročníku vlivem zdravotních problémů odchytal pouze pět utkání. V brance Komárna by měl nastupovat až do konce příští sezony.

Kromě Matúše Macíka má trenér Janotka v přípravě k dispozici už pouze devatenáctiletého Jana Koutného a o rok staršího Tadeáše Stoppena. U Matúše Macíka se navíc vyrojily spekulace, že by měl kabinu Sigmy také opustit. S informací přišel na platformě X Michal Kvasnica.

Hráčské odchody

V dresu olomoucké Sigmy nebude pokračovat ani Jan Fortelný, kterému skončilo hostování z pražské Sparty. Svolení najít si nové angažmá dostal na začátku přípravy také záložník Denis Ventúra. Po konci smlouvy si bude klub hledat také čtyřiatřicetiletý Filip Novák, který by se v kariéře rád vrátil do zahraničí.

Nové tváře v týmu

Do Polska z nových tváří odcestoval Jan Kliment, kterého Hanáci získali po konci v Plzni. Druhou posilou je jednatřicetiletý obránce Michal Leibl, který naposledy působil v Hradci Králové. Stejně jako Kliment, také on zamířil do Sigmy po konci smlouvy. Vlivem zdravotních problémů však prozatím zůstává v České republice.

Z úspěšné druholigové rezervy pak příležitost ukázat své kvality dostanou Dele Israel, Jakub Elbel, Jan Fiala nebo třeba Matěj Mikulenka.

První ze dvou přípravných zápasů odehraje Sigma už v neděli, kdy od 17 hodin změří síly s polským Štětínem. Osmadvacátého června pak v 11 hodin narazí na aktuálního mistra polské nejvyšší soutěže – Jagiellonii Bialystok.

Zdroj: SK Sigma Olomouc, inFotbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.