Durosinmi dříve v Plzni odmítal trénovat. Nyní má od klubu příslib přestupu
Viktorii Plzeň čeká přestupové okno plné otazníků. Tentokrát možná ještě větších než kdy dřív. S novým majitelem v zádech a ambicemi vrátit klub mezi evropské stálice. Navrch s rostoucím zájmem zahraničních celků o zajímavou tvář současného týmu nigérijce Rafia Durosinmiho. Dá se čekat zima, která může zásadně změnit kabinu na západě Čech.
- Durosinmi má příslib přestupu
- Plzeň bude chtít až 12 milionů eur
- Největší zájem má německý Stuttgart
Chystá se německá cesta?
Útočník, který po dlouhé zdravotní pauze znovu rozjel motory a patřil k nejobávanějším hráčům podzimní části, je opět na seznamu přání bundesligového Stuttgartu. Klub hledá po odchodu Woltemadeho do Newcastlu novou devítku a díky tučnému příjmu 75 milionů eur z tohoto přestupu má na nákupy více než slušné prostředky.
Stuttgart si údajně vytipoval hned sedm útočníků z celé Evropy. Mezi jmény jako Jeremy Arévalo (20, Santander), William Osula (22, Newcastle), Arnaud Kalimuendo (23, Nottingham), Thijs Dallinga (25, Bologna), Promise David (24, Union SG) a Romeo Vermant (21, Bruggy) figuruje právě i Rafiu Durosinmi.
Pro Plzeň je to sice kompliment, ale zároveň i předzvěst komplikovaných jednání. Zvlášť když klub paralelně řeší jeho novou smlouvu, přičemž ta současná platí do léta 2027. V podobné situaci se přestupy neuzavírají snadno.
Minulost, která zabolí
Příběh s bundesligou ale není u Durosinmiho žádnou premiérou. Ještě v lednu 2024 měl nakročeno do Frankfurtu. Přestup tehdy vypadal jako hotová věc. Částka přesahující deset milionů eur, vidina velké výzvy a nadšení na obou stranách. Jenže zdravotní prohlídka přinesla šok.
Němci začali zpochybňovat stav hráčova kolene údajně kvůli chybějícímu zkříženému vazu. Eintracht následně žádal úpravu dohody s odkladem plateb do doby, než bude hráč stoprocentně zdráv. Plzeň couvla. Útočník nakonec podstoupil chirurgický zákrok a téměř rok nehrál.
Právě způsob, jakým se po dlouhé pauze vrátil na hřiště je teď jedním z hlavních magnetů, které přitahují pozornost zahraničních skautů. V sezoně znovu ukazuje sílu, dynamiku i herní sebevědomí a potvrzuje, proč o něj dříve stáli Wolverhampton, Rangers, Mönchengladbach nebo turecký Samsunspor.
Co bude dál? Zima, která může vše změnit
Z pohledu Viktorie Plzeň jde o strategicky zásadní moment. Nejenže klub pracuje na posílení kádru, aby mohl konkurovat doma i v Evropě, ale zároveň musí řešit otázku, která směřuje k samotnému srdci jeho ofenzivní hry. Pokud by Durosinmi odešel, Plzeň bude muset najít náhradu schopnou naskočit okamžitě.
A takových hráčů není na trhu mnoho, zvlášť v zimě. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Stuttgart nebo jiný klub už zahájil konkrétní jednání. Ale přestupové období se teprve blíží a u hráče tohoto typu obvykle stačí jediný telefonát, aby se situace dala do rychlého pohybu. Jedno je jisté. Zima v Plzni nebude nudná.
Zdroj: Autorský článek
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl
Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný
Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny
