Spojte se s námi

Evropská liga

Důležité vítězství na úvod! Slavia porazila Servette 2:0, skórovali dva stopeři

Slavia odcestovala do Ženevy s jasným cílem – porazit Servette a odstartovat dobře ve skupině Evropské ligy. Sešívané nasměrovali k výhře góly Lukáše Masopusta a Igoha Ogbua.

Publikováno

dne

Slavia odcestovala do Ženevy s jasným cílem – porazit Servette a odstartovat dobře ve skupině Evropské ligy. Sešívané nasměrovali k výhře góly Lukáše Masopusta a Igoha Ogbua.

Jindřich Trpišovský, zejména kvůli nedělnímu derby, trochu zamíchal se sestavou. Jen na lavičce zůstali útočníci Václav Jurečka, Muhamed Tijani, Mojmír Chytil a Matěj Jurásek, také záložníci Lukáš Provod a Christos Zafeiris.

Do základní sestavy se poprvé dostal Andres Dumitrescu, po delší době se do hry dostal i Mick van Buren, prostor v útoku dostali také David Douděra a Conrad Wallem.

Zápas odstartoval velice svižně z obou stran, prvních 10 minut to bylo trochu rozházené. Poté už ale Slavia pevně převzala otěže zápasu. Po několika náznacích se sešívaní konečně dočkali ve 32. minutě. Lukáš Masopust vyjel ze stopera, vyhrál hlavičkový souboj, sebral odražený míč a patou jej přistrčil Ševčíkovi.

Ten poslal centr do vápna, který obránci Servette odvrátili jen k Masopustovi a sešívaný univerzál jej volejem napálil na zadní tyč.

Ve druhém poločase se Masopust prokázal znovu. Rohový kop rozehrál přesně na hlavu Igoha Ogbua a ten přidal druhý gól sešívaných.

V 74. minutě se předvedl i Aleš Mandous. Gólman sešívaných vytáhl proti střele domácích skvělý zákrok a vytlačil střelu na roh. Ke konci mohl ještě zvýšit skóre Václav Jurečka, ten ale tváří v tvář brankáři vysoko přestřelil.

Sešívaní už si výsledek pohlídali a zapsali tak velice důležité vítězství. AS Řím v souběžně hraném duelu vyhrálo na půdě Šerifu Tiraspol 2:1 a oba favorité tak své duely zvládli.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené