Dukla už nepočítá s Bačkovským ani Černákem. Klub usiluje o posilu ze Sparty
Pražská Dukla po pádu z nejvyšší soutěže rázně překopává složení prvního mužstva. Před odjezdem na herní kemp do jihočeského Písku udělalo vedení z Julisky radikální řez a poslala hned trojici fotbalistů do rezervy. Tým trenéra Pavla Šustra se loučí s dalšími hráči, na druhé straně však sportovní ředitel Martin Hašek intenzivně lanaří jméno z Letné.
- Dukla po sestupu výrazně zužuje hlavní kádr
- Bačkovský s Černákem byli přeřazeni do rezervy
- Z Julisky lanaří sparťanského útočníka Tomáše Schánělce
Bačkovský s Černákem míří do béčka
Sestup do druhé ligy s sebou na Julisce přinesl velké zemětřesení. Klub oficiálně oznámil, že od úterý 7. července se k přípravě rezervního týmu musí připojit osmnáctiletý Jesus Ann Gomez, dvaadvacetiletý Michal Černák a šestadvacetiletý brankář Hugo Jan Bačkovský.
Zejména u posledních dvou jmenovaných je vyřazení z hlavního kádru Dukly jasným signálem, že si mohou hledat nové angažmá a jejich letní odchod z klubu je velmi pravděpodobný. Průvan v šatně je ale mnohem rozsáhlejší. Jacques Fokam a Tomáš Jedlička už z Dukly nadobro odešli a začali trénovat s konkurenčními druholigovými týmy.
Obránce Zlatan Šehovič pak zamířil na hostování do srbského celku FK Čukarički. A-tým neodcestoval do Písku v kompletním složení ani z jiných důvodů. V Praze zůstalo léčit svá zranění kvarteto Christián Bačinský, Chinonso Emeka, Jakub Kadák a Namory Cissé.
Dvojice Dantaye Gilbert a Samson Tijani pak s výpravou neodjela kvůli formálnímu vyřizování víz, k mužstvu by se však měli připojit ještě během tohoto týdne.
Příchod útočníka tlačí i nucené změny ve Spartě
Úsek pod vedením Martina Haška rozjel vyjednávání o příchodu čtyřiadvacetiletého útočníka Tomáše Schánělce. Podle inFotbalu by se celková přestupová částka mohla vyšplhat až k hranici 5 milionů korun. Schánělec už má za sebou prvoligové zkušenosti z hostování ve Zlíně či Jablonci.
Jeho největší devízou je střelecký apetit, který prokazoval právě na Letné – v dresu sparťanské rezervy nasázel ve 93 zápasech skvělých 34 gólů. Naopak v prvním týmu Sparty dostal šanci jen v šesti utkáních, kde posbíral skromných 66 minut.
Celý transfer navíc dává obrovský smysl i kvůli současné situaci samotné Sparty. Její B-tým totiž na jaře prožil katastrofální ročník, který vyústil v pád z profesionální soutěže do třetiligové ČFL. Tento sestup o patro níž logicky nutí letenské vedení k výrazným úpravám soupisky, protože pro hráče Schánělcova formátu už třetí liga nepředstavuje adekvátní prostor k růstu.
V béčku Sparty navíc dochází k velkému přetlaku zkušeností. Do kádru rezervy nově přibyli ostřílení matadoři Jakub Pešek a Filip Panák. Přítomnost těchto velkých jmen prostor pro mladší hráče na pomezí kádrů ještě více zužuje, což Dukle otevírá ideální příležitost získat hladového střelce do svých řad.
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
„Yamal byl otřesný, je to jenom PR!“ Fanoušci po postupu Španělska zuří a věští mu krach
Otevřeli si hospodu, ale chodili jim tam lidi. Slávisté zuří kvůli zavřeným dveřím na zápas s Lyonem
Myslel si, že na něj řve fanoušek. Slávista Houštecký se u postranní čáry pohádal s Tourém
