Spojte se s námi


Chance Liga

Dříve vystřídal u kormidla Šilhavého a vedl i národní tým, teď přebírá Zbrojovku! Brno představilo svého nového kouče

Zbrojovka Brno oznámila příchod nového trenéra, který na střídačce nahradí Lukáše Kříže. Ten před dvěma měsíci vystřídal odvolaného Tomáše Polácha, a byl tak pro Jihomoravany pouze dočasným řešením.

Publikováno

dne

Zbrojovka Brno oznámila příchod nového trenéra, který na střídačce nahradí Lukáše Kříže. Ten před dvěma měsíci vystřídal odvolaného Tomáše Polácha, a byl tak pro Jihomoravany pouze dočasným řešením.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Novým koučem brněnské Zbrojovky se stal Jaroslav Hynek. Trenér, který naposledy vedl slovenskou Žilinu, na jejíž lavičce strávil poslední dva roky.

Hynek má zkušenosti i s prací u reprezentace. V minulosti totiž coby hlavní kouč vedl ženský národní tým ve věkové kategorii do sedmnácti let.

V Brně dostal Hynek dvouletý kontrakt, jenž mu vyprší 30. června 2026. Půjde o jeho druhé ligové angažmá, dříve trénoval Duklu Praha, kterou tehdy převzal po Jaroslavu Šilhavém po jeho odchodu do Slavie Praha.

„Mám z toho skvělý pocit, Zbrojovka je pro mne tradiční, kvalitní a velký klub z druhého největšího města,“ nechal se v rozhovoru pro klubový web Brňanů slyšet jejich nový lodivod.

„Jsem rád, že tu můžu pracovat a pomoci znovu dostat Zbrojovku tam, kam patří. Jsem připraven pro to se všemi v klubu udělat maximum,“ dodal ještě posléze Hynek.

Podle Hynka je teď nejdůležitější, aby si takzvaně načetl kádr, o němž už nyní podle svých slov nějakou představu má. Kouč si uvědomuje, že příprava je poměrně krátká, a tak je potřeba nastavit správně tréninkový proces.

Zbrojovka za sebou má nepovedenou sezonu. Nepodařilo se jí splnit cíl postoupit do ligy, navíc pod vedením Polácha a následně Kříže skončila až na devátém místě tabulky Fortuna národní ligy.

Něco takového se v příštím ročníku nesmí opakovat, což Hynek a spol. moc dobře vědí. Brno má stále ambice vrátit se do nejvyšší české fotbalové soutěže.

Zdroj: FC Zbrojovka Brno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.