Spojte se s námi


Fortuna liga

Drama v Edenu! Slavia si výrazně komplikuje boj o titul, sešívané málem skolila šílená chyba Zimy

Vzhledem k sobotní výhře Sparty potřebovali tři body, nakonec se tak nestalo. Slavia v zápase se Sigmou dokonce prohrávala 0:2, nakonec ale dokázala alespoň vyrovnat. Svěřenci Jindřicha Trpišovského berou z domácího utkání s Olomoucí bod za remízu 2:2.

Publikováno

dne

Vzhledem k sobotní výhře Sparty potřebovali tři body, nakonec se tak nestalo. Slavia v zápase se Sigmou dokonce prohrávala 0:2, nakonec ale dokázala alespoň vyrovnat. Svěřenci Jindřicha Trpišovského berou z domácího utkání s Olomoucí bod za remízu 2:2.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Do zápasu 29. kola lépe vstoupili svěřenci Jindřicha Trpišovského, kteří od první minuty drželi míč na svých kopačkách a měli jednoznačně více ze hry. První větší šanci si vypracovali v osmé minutě, k zakončení se dostal Václav Jurečka.

Aktuálně nejlepší střelec ligy svůj střelecký pokus poslal k levé tyči. Tadeáš Stoppen ale vytáhl velmi dobrý zákrok a zamezil inkasování branky. V ještě větší příležitosti se o dvě minuty později ocitl Matěj Jurásek, jehož gólovou radost zastavila levá tyč.

I v dalších minutách byli nebezpeční slávisté. Důkazem toho byla 15. minuta, kdy Mojmír Chytil vypustil na bránu Stoppena nebezpečný projektil. Ten ale nakonec jen těsně minule levou tyč.

Hra v prvním poločase poté ztratila tempo. Směrem do ofenzivy tvořili také hosté, žádnou tutovou příležitost si ale nevypracovali. Poslední, ovšem velkou šanci, měl v prvním poločase Jurečka. A to konkrétně ve 32. minutě.

Martin Pospíšil forvardovi Slavie z pozice ležícího hráče nabídl obrovskou šanci. Jurečka ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu Stoppena, skóre se tedy opět neměnilo. Nic na výsledku první půle nezměnily ani emoce, respektive menší konflikt mezi Janem Bořilem a Jakubem Pokorným.

Slavia prohrávala 0:2, nakonec bere bod za remízu

Druhý poločas pak přinesl hned čtyři góly. O zajímavou zápletku se v 52. minutě postaral Jakub Pokorný, který poslal Sigmu do vedení. Ten si po volném přímém kopu našel balón v pokutovém území, Jindřich Staněk na to už nedokázal zareagovat.

Velkou šanci sešívaní zaznamenali v 59. minutě. Petr Ševčík nacentroval do pokutového území, Oscar Dorley ve velké příležitosti kolenem zasáhl míč, který však letěl vedle svatyně Sigmy Olomouc.

A tak se až o neuvěřitelný šok postaral Pavel Zifčák, který využil obrovské chyby Davida Zimy. Pětadvacetiletý útočník pak s nabídnutou příležitostí naložil nejlépe, jak mohl. Sigmě zařídil dvoubrankové vedení.

To svěřence Jindřicha Trpišovského pochopitelně na chvíli psychicky srazilo, v závěru druhé půle se však zmohli na pořádný nápor. U zrodu akce v 77. minutě byl Mick van Buren, který poslal povedený centr do vápna, na který si nejlépe naskočil Jan Bořil a snížil na 1:2.

A o sedm minut později bylo srovnáno. Autorem trefy na 2:2 byl Mojmír Chytil, i když se gól sešívaných nejdříve prošetřoval u videa kvůli ofsajdovému postavení. Rozhodčí Radina pak ale ukázal na středový kruh, důležitou branku pro Slavii nakonec uznal.

A opět nechyběly emoce. David Douděra vystartoval na Filipa Zorvana, žlutou kartu následně dostali oba dva hráči. Slávisté si v posledních minutách rovněž vyprodukovali velké množství šancí, všechny ovšem skončily buď na obraně Sigmy, nebo na brankáři Stoppenovi.

Po šesti nastavených minutách sudí Radina foukl do píšťalky a ukončil celý zápas. Slavia se sice i za nepříznivého stavu nevzdala a dokázala vyrovnat, domácí remíza 2:2 je pro ni ale málo. Sparta po sobotní výhře nad Baníkem vede Fortuna ligu o čtyři body.

Zdroj: Fortuna liga, O2 TV Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.