Evropská liga

Drama do posledních vteřin! Slavia dokázala nemožné, v Evropské lize vyřadila Sevillu

Svěřenci Jindřicha Trpišovského dokázali v osmifinále Evropské ligy skoro nemožné. Na domácím stadionu přemohli několikanásobného mistra této soutěže Sevillu FC.

Již na začátku utkání se mohla Sevilla dostat do vedení. Quincy Promes si krásnou individuální akcí prošel obranu Slavie, načež vystřelil. Gólman Ondřej Kolář se předvedl krásným zákrokem.

V 15. minutě rozehrával Miroslav Stoch rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Milan Škoda, který míč pouze prodloužil za sebe, kde už ale čekal Michael Ngadeu-Ngadjui, jenž míč dopravil za záda bezmocného Tomáše Vaclíka. 1:0 pro sešívané.

Ve 31. minutě vystřelil Quincy Promes z hranice vápna, kotelníci za bránou se již chytali za hlavu, ale míč pouze orazítkoval tyč. Štěstí pro Slávii, smůla pro Sevillu.

Ve 43. minutě se znovu předvedl brankář Kolář, avšak tentokrát v trochu jiném světle. Quincy Promes běžel s míčem sám na bránu, jakmile viděl, jak se k němu po zemi řítí Kolář, dloubl míč, aby jej gólman nezasáhl. To se nizozemskému hráči povedlo, načež Kolář sestřelil Promesovy nohy.

Rozhodčí Aleksei Kulbakov neváhal ani vteřinu a sáhl po žluté kartě pro Koláře, načež ukázal na penaltový puntík. K exekuci pokutového kopu se postavil obávaný francouzský útočník Wissam Ben Yedder, který vyslal svůj pokus k levé tyči. Kolář neměl k vyražení střely daleko, míč lízl jeho rukavice a prošel za jeho záda. Stav utkání 1:1.

Ani ne dvě minuty po úvodním hvizdu do druhého poločasu ukázal rozhodčí na penaltový puntík znovu, tentokrát ale ve prospěch domácích. Jésus Navas nedovoleně přidržel jednoho ze svých protihráčů, který se zřítil k zemi. K penaltě se odvážně postavil Tomáš Souček, který ji bravurně proměnil.

V 54. minutě se Munir El Haddadi dostal k odraženému balónu a zpoza vápna z voleje vystřelil. Někteří čekali pokus na tribuny, avšak španělský útočník ukázal, proč je v základní sestavě Sevilly, jeho projektil zaplachtil ve vzduchu a dostal se za záda Ondřeje Koláře. Výstavní kousek v podání Munira.

Slávisté se dostali do prodloužení. V 98. minutě vyslal Quincy Promes nadýchaný centr, který lehce tečoval Franco Vazquez, který překonal Ondřeje Koláře. 3:2 pro španělskou Sevillu.

Ve 102. minutě utkání Slávisté srovnali stav. Nizozemský kanonýr Mick Van Buren, dostal do pokutového území skvělou přihrávku, naznačil střelu, čímž si položil obránce Kjaera, načež vystřelil. Míč propašoval dánskému obránci mezi nohama až do branky za záda Tomáše Vaclíka.

Fanoušci ze Španělska již slavili postup svého týmu do další fáze. Jejich radost jim zkazila akce, která začala u Olayinky, jenž si zasekl ve vápně míč a přihrál pod sebe. Balón si převzal Ibrahim Traoré a vystřelil, jeho projektil byl několikrát tečován, až doputoval za brankovou čáru. Na stadionu vypukla euforie, křik, úsměvy i slzy.

Slavie Praha ukázala svoji kvalitu hodnou evropského klubu, bojovala o každý míč až do konečného hvizdu. Sešívaní se tímto skvělým výkonem určitě zapíší do dějin českého fotbalu. Celé Česko se těší, koho uvidíme v Praze v dalším kole. Mezi možnými soupeři jsou i takové hvězdné týmy, jakými jsou Arsenal, Chelsea nebo Neapol.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Slavia zažila nejúspěšnější sezónu v historii! K zisku double si také udělala dobré jméno v Evropě

Fantastická sezóna v podání Slavie je u konce. Po dlouhých 77 letech se jí podařilo získat velice cenný double. Po zisku ligového titulu vyhrála také MOL Cupu, ve kterém si ve finálovém utkání poradila s Baníkem Ostrava. Sešívaní na sebe upozornili také v Evropské lize. Po výborném týmovém výkonu dokázali vyřadit v osmifinále této soutěže španělskou Sevillu, ve čtvrtfinále potrápili favorizovanou Chelsea.

Slavia je teprve druhým týmem v historii samostatné České republiky, kterému se podařilo získat double. Kromě ní ho získala i Sparta, a to hned dvakrát (2007 a 2014). Za předvedené výkony v aktuální sezóně ho sešívaní získali naprosto po právu.

Už výkony ze začátku sezóny napovídali, že jsou svěřenci trenéra Trpišovského ve formě. Po skvělém ligovém podzimu se Slavia dostala také do jarních vyřazovacích bojů v Evropské lize.

Šestnáctifinále Evropské ligy nabídlo souboj Slavie s Genkem. Po domácí bezbrankové remíze přišlo vysoké vítězství 4:1 na půdě belgického celku, a logicky postup do osmifinále. Tam na sešívané čekal nejúspěšnější tým této soutěže, tedy Sevilla.

Španělský celek byl obrovským favoritem. To však slávisty nezaskočilo. Po remíze 2:2 přijel kádr včetně Tomáše Vaclíka do Edenu, kde se po prodloužení radoval z vítězství 4:3 a následném postupu domácí Slavia. K dvojzápasu se španělským velkoklubem se v rozhovoru pro náš web vyjádřila opora defenzívy Michael Ngadeu-Ngadjui: „Bylo to neuvěřitelné! Ale věděli jsme, že Sevilla je tým k poražení. Díky postupu se mi splnil jeden z mých snů.“

Ve čtvrtfinále pražskému celku vystavila stopku londýnská Chelsea. Ta po vítězstvích 1:0 a 4:3 ukončila jejich famózní jízdu Evropou. I tak si ale tým okolo Tomáše Součka udělal mezi evropskými velkokluby výborné jméno.

Mnozí lidé si mysleli, že daleký postup v Evropské lize může sešívané stát ligový titul. Jenže to se mýlili! I když už nebyla Slavia tak dominantní jako na podzim, tak Fortuna ligu zvládla na výbornou. V neděli tak po domácím derby se Spartou zvednou hráči Slavie pohár pro mistra ligy nad hlavy. V historie klubu je to již po devatenácté.

A ani triumf ve Fortuna lize nebyl posledním úspěchem sešívaných! Ve finále MOL Cupu totiž porazili ostravský Baník, čímž si zajistili zisk double. Potřetí celkově, poprvé po rozdělení Československa.

Probojují se po 12 letech sešívaní do základní skupiny Ligy mistrů? A dokáží v sezóně 2019/2020 obhájit ligový titul? Své názory pište do komentářů.

Petr Čech: O své budoucnosti rozhodnu až po finále Evropské ligy

Petr Čech včera večer reagoval na novinku, s níž přišel web Sky Sports, že se po sezoně vrátí zpět do Chelsea a zaujme pozici sportovního ředitele. Podle jeho slov, zveřejněných na jeho oficiálním twitterovém účtu, si však nechává ještě čas na rozmyšlenou.

„O své budoucnosti rozhodnu až po finále Evropské ligy,“ má jasno brankář Arsenalu, který se velmi pravděpodobně postaví ve svém posledním zápase v kariéře právě proti Chelsea, s níž zažíval největší úspěchy ve své kariéře.

„Musím říct, že si nechávám stále dveře otevřené pro další možné nabídky,“ pokračoval Čech v rozhovoru pro BBC.

„Prostě si doma sednu a podívám se co přijde za nabídky. Ale nyní se koncentruji pouze na následující dny a na finále. Chci ho vyhrát! To je vše, co momentálně chci,“ ukončil rozhovor český brankář, který letos odchytal v Evropské lize 10 zápasů.

V Premier League dostával přednost hlavně Bernd Leno, který Čecha pustil do brány na pouhých 585 minut.

Mladá hvězda Chelsea kvůli zranění Achillovy šlachy přijde o finále Evropské ligy!

Od

To, co si nepřeje snad žádný trenér na zeměkouli, se stalo v tu nejnevhodnější dobu londýnské fotbalové Chelsea. V přátelském zápase na americké půdě se jí totiž zranil Ruben Loftus-Cheek a přijde o nejdůležitější zápas sezóny.

Jak pro samotného hráče, tak i pro všechny fanoušky Chelsea je to obrovsky nepříjemná zpráva. Ruben Loftus-Cheek je zraněný a jeho šance na účast ve finále Evropské ligy je vyloučena. Ba co víc, jeho zranění je dlouhodobějšího charakteru a přijde i o úvod příštího ligového ročníku.

Chelsea odcestovala po skončení sezóny Premier League do USA, kde se v přátelském klání utkala s celkem MLS New England Revolution. Právě v tomto de facto zbytečném utkání došlo k výraznému poškození Achillovy šlachy Loftuse-Cheeka, jež si vyžádalo operaci.

Zdroj: twitterový účet Rubena Loftuse-Cheeka

Anglický reprezentant, kterého tím pádem nemůže Gareth Southgate zahrnout do nominace pro nadcházející zápasy Albionu, napsal: “Je těžké popsat, jak se teď cítím. Čtvrteční operace dopadla dobře a jsem připraven začít pracovat na svém návratu. Budu své spoluhráče sledovat a fandit jim ve finále Evropské ligy, to samé i reprezentaci při jejích zápasech v Nations League. Jako vždy se po zranění vrátím silnější!”