Liga mistrů

Drama až do poslední sekundy! O postupujícím rozhodla až branka v nastavení

Máme za sebou další strhující duel! Úterní večer byl jako stvořený pro fotbalové fanoušky z celého světa. V odvetném osmifinálovém utkání Ligy mistrů se na Parc des Princes představili domácí PSG a Manchester United. O postupu anglického velkoklubu rozhodl až pokutový kop v závěrečných minutách.

První utkání zvládli lépe Pařížané, když na ostrovech zvítězili dvoubrankovým rozdílem 0:2. Mužstvo z hlavního města Francie tak bylo jednoznačným favoritem i ve středečním zápase. Manchester se navíc musel obejít bez několika klíčových hráčů.

United šli do vedení již ve druhé minutě zápasu, když belgický útočník Lukaku využil zaváhání obrany domácího celku a byl úspěšnější v souboji jeden na jednoho s brankářem Buffonem. 0:1! PSG ale přišlo s rychlou odpovědí, a to o deset minut později. Po krásné akci a nádherné finální přihrávce Mbappého se prosadil na zadní tyč nabíhající Bernat. 1:1!

Rudí ďáblové však strhli vedení zpět na svoji stranu. Ve 30. minutě vyslal Rashford prudkou střelu z dálky, Buffon si s ní nedokázal poradit a velmi nejistým zákrokem ji vyrazil pouze před sebe. Lukaku zareagoval ze všech hráčů nejrychleji a dokázal skórovat. Stav utkání byl 1:2 a Manchesteru chyběl rázem k postupu jediný gól.

A ten přišel. Na konci 90. minuty se ujal míče Dalot. Mladičký Portugalec se dostal ke střele z dálky, trefil však bránícího Kimpembeho, který srazil míč na roh. Hlavnímu sudímu Skominovi přišel obranný zákrok velmi podezřelý, a tak se šel poradit k videu. VAR potvrdil, že obránce PSG srazil míč rukou, a tak následoval pokutový kop. Marcus Rashford mohl United poslat do čtvrtfinále. Teprve jednadvacetiletý útočník se rozeběhl a penaltu proměnil. 1:3!

Manchester United se tak stává třetím postupujícím! Naproti tomu PSG svoji doposud úspěšnou cestu soutěží končí.