Doufal jsem, že Ronaldo penaltu nedá, svěřil se uznávaný anglický sudí

Je považován za jednoho z nejlepších rozhodčích, co kdy působil v Premier League. Jak se ale říká, i mistr tesař se někdy utne. Howard Webb za svou největší chybu kariéry považuje špatně odpískanou penaltu pro Manchester United.

Psal se rok 2009 a Manchester United doma prohrával se Spurs 0:2. V 57. minutě ve vápně shodil brankář hostí Gomes záložníka Carricka. Sudí ukázal na bílý puntík, pár vteřin na to mu ale došlo, že to byla chyba.

„Bylo to na Old Trafford. Zápas s Tottenhamem v roce 2009. Viděl jsem, jak Carricka sundal brankář Gomes. Snadné rozhodnutí – penalta. Čekal jsem normální protesty, ale místo toho přišel absolutní úžas. Během pár vteřin jsem si uvědomil, že to byla chyba,” svěřil se Howard pro The Atletics.

Anglický sudí, jak sám přiznal, doufal, že penaltu nedá. „Ještě jsem doufal, že Ronaldo penaltu nedá, ale to se nestalo.” Tento gól Kohouty absolutně srazil a o poločase skoro vyhraný zápas prohráli 2:5.

Druhá vážnější chyba z jeho strany přišla ve finále Mistrovství světa 2010, kdy po ošklivém faulu de Jonga sáhl pouze po žluté kartě.

Ve své knize Muž uprostřed píše, že si ani nikdo z kolegů na hřišti nemyslel, že to bylo na červenou, z opakovaných záběrů ale uznává, že ji udělit měl.