Spojte se s námi


Bundesliga

Dortmund se připravuje na titulovou party! Jak mají vypadat oslavy? Čeká se přes 200 tisíc fanoušků, před 11 lety slavilo téměř půl milionu příznivců

V Bundeslize je před víkendem zaděláno na pořádné drama. Po 11 letech totiž může získat titul někdo jiný než Bayern Mnichov. Borussia Dortmund má vše ve svých rukou. Do posledního kola jde coby lídr soutěže. Příprava na oslavy je v plném proudu.

Publikováno

dne

V Bundeslize je před víkendem zaděláno na pořádné drama. Po 11 letech totiž může získat titul někdo jiný než Bayern Mnichov. Borussia Dortmund má vše ve svých rukou. Do posledního kola jde coby lídr soutěže. Příprava na oslavy je v plném proudu.

Bayern Mnichov bez titulu? Skoro nepředstavitelné, nicméně po dlouhých 11 letech tomu tak může být. Nečekaná a stále nepochopená změna trenéra podle všeho nadělala spíše více škody než užitku.

Ani pod vedením Juliana Nagelsmanna nebylo vše dokonalé, ale Bayern byl ve hře o treble. Po jeho vyhazovu jako by se narušila atmosféra v kabině, ostatně překvapeni byli i hráči. A po příchodu Thomase Tuchela začal bavorský gigant body ztrácet ještě více.

Borussia Dortmund v sezoně měla nesčetněkrát šanci využít zaváhání rivala, dlouho se jí to ale nedařilo. Až o víkendu se konečně zase dostala do čela a to v tu nejvíce vhodnou chvíli. Před posledním kolem soutěže.

Bayern čeká venkovní duel v Kolíně. Tam jej nečeká nic snadného už z fotbalového hlediska. Čelit bude i nepříjemné atmosféře. Fanoušci Dortmundu a Kolína jsou spřátelenými tábory a tak se v Kolíně bude slavit každý případný gól Borussie.

Hráči mnichovského celku tedy budou moc dobře informování o tom, jaké je skóre v zápase rivala. Dortmund musí vyhrát, doma hostí Mohuč. Případně musí doufat ve ztrátu Bayernu.

Přípravy na oslavy v plném proudu

Zatímco v Mnichově se spíše modlí, v Dortmundu se už připravují na oslavy. Ostatně do vestfálského města zamíří i skutečná trofej pro vítěze Bundesligy, do Bavorska zamíří pouhá replikace.

Pokud tedy v sobotu vyhraje Borussia proti Mohuči a získá tak svůj devátý ligový titul, čeká Dortmund divoká neděle. Přesně ve 12:09 vyrazí kolona aut na čtyřhodinovou jízdu. A tím to nekončí.

Hráče čeká obřad v podobě zápisu do Zlaté knihy na městské radnici, poté začne čtyřkilometrový pochod v okolí náměstí Borsigplatz. Počítá se s návštěvou minimálně 200 tisíc fanoušků.

„Jsme silní, těšíme se na tuto výzvu a svědomitě jsme se na to připravovali. Chovejme se mírumilovně. Všichni máme šanci nyní ukázat Dortmund jako pozitivní místo,“ vyjádřil se pro Sky Germany šéf dortmundské policie Gregor Lange.

Když Dortmund naposledy slavil titul v roce 2012, zúčastnilo se mistrovské party přes 400 tisíc fanoušků. Podaří se toto číslo překonat?

Zdroj: Sky Germany, Bundesliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.