Dortmund prohrál v Stuttgartu a prohlubuje svou krizi

Borussii se v posledních zápasech vůbec nedařilo. Z posledních deseti zápasů vyhráli pouze dvakrát a na hřišti Stuttgartu chtěli tuto nelichotivou sérii zlomit. To se jim ovšem nepovedlo, domů tak odjeli s prázdnou.

Hned ve 3. minutě mohl jít Dortmund do vedení, jenže Schürrle odražený míč nečekal a bránu netrefil. To domácí dokázali dokonale potrestat, když v 5. minutě po obrovské chybě hostující obrany skóroval do prázdné brány Akol – 1:0.

Po této brance se oba týmy zklidnili a diváci tak na další příležitost museli čekat až do 35. minuty. Tehdy Götze vyslal z hranice vápna nebezpečnou střelu, se kterou si ale Zieler dokázal poradit.

O deset minut později se naskytla Dortmundu velká příležitost na vyrovnání. Götze po průnikové přihrávce centroval před bránu, kde zahrál Pavard rukou a sudímu tak nezbylo nic jiného, než odpískat pokutový kop.

Ten si vzal na starosti Schürlle, kterého Zieler vychytal, ovšem k jeho smůle míč vyrazil na kopačky Philippa, jenž už neměl problém uklidit míč do poloprázdné brány – 1:1. Za takového stavu se také šlo do kabin.

Do druhého poločasu vstoupil lépe domácí tým. Ten si už v 51. minutě vrátil své vedení zpět, když se Brekalo dobře uvolnil ve vápně a poté prostřelil Bürkiho – 2:1.

Zajímavá byla také akce ze 64. minuty, kdy se po souboji Asana s Bartrou domácí dožadovali odpískání penalty, ovšem rozhodčí byl jiného názoru a nechal tak pokračovat ve hře.

Závěr zápasu nabídl festival neproměněných šancí. Nejprve se Asano po centru z pravé strany krásně položil do míče, ale branku jen těsně přestřelil.

Hned o minutu později na druhé straně sice Jarmolenko dostal míč do sítě, jenže rozhodčí při jeho počínání odhalil hru rukou a branku tak správně neuznal.

V další šanci domácích dostal Brekalo dobrou přihrávku na malé vápno, ale následnou střelou trefil jen dobře postaveného brankáře. Samotný závěr si už domácí pohlídali a uhájili tak tři důležité body.