Reklama

Dokážou to? Vladimír Coufal promluvil v emotivním rozhovoru, Jakub Jankto mluvil o Dánsku!

Čtvrtfinále mistrovství Evropy je tady! Již nyní Česká reprezentace předčila očekávání tuzemských i zahraničních expertů. S jídlem roste chuť dalším cílem je semifinále! Čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Jakub Jankto ve svých rozhovorech poodkryli, co je čeká a nemine, ale krajní obránce West Hamu odhalil i svoje vnitřní pocity.

Zdroj: West Ham United

Začneme od pravého beka českého týmu, který na Euru navázal na senzační sezónu v Premier League. Jeho bývalý trenér ze Slavie Jindřich Trpišovský pro klubovou TV sdělil, že Coufala vidí jako jednoho z nejlepších pravých obránců anglické ligy a od pravdy nebude daleko.

Data společnosti Stats Perform ukazují, že Vladimír Coufal je pro českou reprezentaci nesmírně důležitý. Téměř v každém zápase má nejvíce dotyků s míčem a i opravdový fanoušek, který fotbal opravdu bedlivě sleduje, musel opticky zaregistrovat, že většina naší výstavby i kombinace se rozvíjí z pravé strany.

28letý hráč v emotivním rozhovoru mluvil o národní hrdosti, ale také o tom, co by byl pro něj úspěch!

“Když běžíte s tou vlajkou, tak cítíte národní hrdost. Jste pyšní na celou zemi, na ty lidi, kteří vám fandili a myslíte na rodinu. Chtěl bych to zažít ještě jednou,” řekl o svých pocitech, které zažíval po utkání s Nizozemskem.

“Když teď postoupíme, tak už to bude skvělý. My tady nejsme žádní světoví fotbalisti nebo velké individuality. Naše největší síla je, že umíme hrát týmově a že se umíme semknout, takže to je naše největší zbraň,” pokračoval Coufal.

“Spokojení nejsme, kdybychom byli spokojení, tak je to náš konec. Naopak teď když jsme postoupili, tak nám to nalilo energii a pořád chcete víc a víc, takže já si myslím, že jsme hladovější než před osmifinále,” řekl pravý bek národního týmu.

Jakub Jankto o Dánsku

Proti Nizozemsku vypadl ze základní sestavy a na jeho místě nastoupil Petr Ševčík. Otázkou tedy je, jestli Jaroslav Šilhavý rychlonohé křídlo vrátí do sestavy nebo jestli se bude držet rčení “vítězná sestava se nemění”.

Každopádně Jakub Jankto musí být připravený, jak na variantu, že naskočí v základu, tak na to, že nastoupí do rozjetého zápasu z lavičky náhradníků. Ve svém rozhovoru se více věnoval našemu čtvrtfinálovému soupeři.

“Hrají podobný styl hry (jako Česko). Hodně presují, hodně běhají, nevypustí jediný souboj všichni se vrací pod míč. Bude to o detailech, o 100% koncentraci. Jestli budeme hrát, tak jak jsme zvyklí, tak máme šanci.”

“Pokusíme se jít proti Dánům dál a třeba překvapit i další lidi,” uzavřel rozhovor Jankto.

Zdroje: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené