Spojte se s námi


Fotbal

Dokáže dravý Liverpool předčít Manchester City?

V sobotu 25. listopadu 2023 na zaplněném Etihad Stadium ukázal Liverpool, kterému se podařilo vybojovat remízu 1:1 proti úřadujícím mistrům, odvahu a odhodlání. Stačí to ale na další ligové prvenství?

Publikováno

dne

V sobotu 25. listopadu 2023 na zaplněném Etihad Stadium ukázal Liverpool, kterému se podařilo vybojovat remízu 1:1 proti úřadujícím mistrům, odvahu a odhodlání. Stačí to ale na další ligové prvenství?

Jak to dokázali? Zdálo se, že ve druhém poločase chtěli více a možná jim svitla naděje, že by to mohl být jejich rok. Především ale dobře zastavovali útoky a brzdili talentované křídelníky Phila Fodena a Jérémyho Dokua.

Když ve 27. minutě vstřelil svůj rekordní 50. gól v Premier League po přihrávce Nathana Akého nekompromisní Erlin Haaland, vypadalo to, že by se během tohoto brzkého výkopu mohlo jednat o rozjetý vlak.

Zdálo se, že 53 289 diváků je nažhavených a připravených na další góly, přičemž norská megastar řvala jako hladový lev a byla připravena hodovat. Nebylo tomu ale tak! Druhý poločas byl těsný jako deštivá manchesterská dopravní zácpa.

Viděli jsme dva špičkové týmy, které uvízly v bitvě ve středu pole, jíž bylo neuvěřitelné přihlížet. Brankových momentů bylo velmi málo, nicméně nám všem ukázaly, že se jedná o týmy, které se navzájem poměrně dobře znají.

Klopp vs. Guardiola je vždy zajímavý souboj dvou těžkých vah. Když tajemný hráč s číslem 66 Trent Alexander-Arnold v 80. minutě poslal krásnou přihrávku Mohamedu Salahovi, zdálo se, že spravedlnosti bylo učiněno zadost. Remíza spravedlivá rozhodně byla.

Zápas byl příliš brzy a možná připravil fanoušky o větší bitvu, ale nakonec to usměvavému Arsenalu jen pomohlo, protože o pár hodin později venku proti bojujícímu Brentfordu urval 3 body díky vzácnému gólu Kaie Havertze.

Fascinujícím zvratem bylo, že si Darwin Núñez na konci zápasu drze rýpl do Guardioly, který se mu snažil podat ruku. Ohnivý Uruguayec nebyl se španělským manažerem spokojený po jeho výstřelcích během posledního setkání. Nakonec vše uklidnil mírotvorce Klopp. Už tak vyhrocené rivalitě to nicméně dodalo pikantní příchuť.

Může tento kádr Liverpoolu získat titul? Pokud se jim podaří získat zpět Allisona a Jotu, jedná se o dvě znepokojivá zranění klíčových hráčů, která budou nutně potřebovat, naděje tu určitě je.

Zdroj: Anfieldindex: Premier League, Anfieldindex

Reklama

Oblíbené