Spojte se s námi


Fotbal

Dojemné loučení Vaclíka se Sevillou, od fanoušků sklidil velkou chválu. Kam zamíří dál?

Tomáš Vaclík zakončil svoje tříleté dobrodružství na jihu Španělska a půjde zase o dům dál. V Seville první dvě sezóny chytal pravidelně, v té třetí ho z branky vytlačil Bono. I tak ale na něj budou fanoušci s radostí vzpomínat.

Publikováno

dne

Tomáš Vaclík zakončil svoje tříleté dobrodružství na jihu Španělska a půjde zase o dům dál. V Seville první dvě sezóny chytal pravidelně, v té třetí ho z branky vytlačil Bono. I tak ale na něj budou fanoušci s radostí vzpomínat.

Zdroj: FC Sevilla

Tomáš Vaclík zanechal v Andalusii velkou stopu. Sevilla dříve byla na hranici mezi Ligou mistrů a Evropskou ligou, teď podruhé za sebou skončila bez problémů na čtvrtém místě, letos dokonce bojovala až do posledních kol i o titul s velkou trojkou.

33 ligových utkání odchytal v první i druhé sezóně, letos přidal jen 5. Dohromady ale nasbíral za tři roky 23 pohárových utkání. Kdyby ho na konci loňské sezóny nevyřadilo zranění, při kterém chytil šanci Bono, možná by chytal ještě teď.

Už dříve bylo jasné, že Sevillu opustí. Po utkání se na twitteru dojemně loučil se svými fanoušky.

„Ahoj kamarádi, další etapa mojí kariéry dospěla ke konci. Byly to neuvěřitelné 3 roky, na které nikdy nezapomenu. Díky Sevilla FC, že jsi mi dala možnost bránit branku ve tvých barvách a soutěžit v nejprestižnější lize na světě. I když poslední sezóna pro mě byla náročná, odcházím z klubu s velkým respektem a obdivem. S celou rodinou jsme se do tohohle města zamilovali od prvního dne a poznali jsme spoustu skvělých lidí. Vždycky budu váš fanoušek a přeju vám jen to nejlepší do budoucna. Teď je čas otočit list na další dobrodružství. Jsem přesvědčený, že stále mohu hrát na nejvyšší úrovni a jsem v očekávání nových zážitků,“ loučil se dojemně Vaclík na svém twitteru.

„Neuvěřitelný profesionál. Tísíceré díky za tvojí práci, ani jedno špatné slovo za 3 roky. Hodně štěstí kamkoliv půjdeš, borče,“ vyzdvihl Vaclíka fanoušek Sevilly.

„Tomáši, moc tě v Seville milujeme! Vždy na tebe budeme v dobrém vzpomínat. Snad tě brzy uvidíme,“ napsal další příznivec Andalusanů.

„Nejen, že jsi skvělý gólman, jsi i úžasný člověk, který vždy respektoval znak Sevilly a bojoval jsi za její fanoušky. Děkujeme za všechno,“ vysekl poklonu reprezentačnímu brankáři fanoušek Sevilly.

Poděkování a vychvalování Vaclíka od fanoušků můžete najít spoustu jak v jeho příspěvku, tak pod příspěvkem Sevilly. 32letý brankář si získal srdce jedněch z nejnáročnějších a nejoddanějších fanoušků ve Španělsku a to se cení.

Kam teď povedou jeho další kroky? Sám Vaclík říkal, že se cítí ještě na tu nejvyšší úroveň, na návrat domů to tak nevypadá. Dříve se spekulovalo o tom, že setrvá ve Španělsku, kde se mu moc líbí a mohly by mít zájem i další kluby.

V létě ho čeká s reprezentací EURO, kde pravděpodobně bude chytat jako jednička. Pokud se mu šampionát povede, o další angažmá jistě nebude mít nouze.

Zdroj: Sevilla FC, Tomáš Vaclík

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.