Reklama

Dojde o víkendu kvůli koronaviru k odložení všech zápasů v Itálii? Premiér tuto možnost reálně zvažuje

Již v posledním ligovém kole se přeložila hned čtyři nedělní utkání Serie A kvůli koronoviru, aby se tak zabránilo jeho dalšímu případnému šíření minimálně ve fotbalovém prostředí. A za týden by mohlo dojít ještě k horšímu scénáři. Italský premiér zvažuje možnost, že by se minimálně do začátku března neodehrálo žádné fotbalové utkání na všech úrovních.

http://gty.im/1208195105

Atalanta proti Sassuolu, Turín proti Parmě, Verona proti Cagliari a Inter proti Sampdorii Janov. Toť čtyři zápasy, které se v neděli kvůli obavám z šíření koronaviru odložily prozatím na neurčito a další víkend by mohlo být ještě hůř. Nyní jsou na severu Itálie uzavřeny školy i veřejné prostory. Stejně tak tam jsou zrušeny všechny sportovní události. Jinak tomu nebude minimálně do 1. března.

To jest termín, do nějž by Itálie chtěla stihnout koronavirus zpomalit. Jenže to není dle všeho úplně realistické. „Nemyslím si, že budeme schopni za jeden týden nákazu zpomalit natolik, abychom mohli pokračovat ve sportovních událostech,“ nechal se slyšet italský premiér Guiseppe Conte. A co tedy bude dál?

„Situaci neustále sledujeme a budeme ji vyhodnocovat. Uvidíme, jak bude probíhat vývoj nákazy. Rozhodně zhodnotíme, zda-li nebude nutné odložit na neurčito všechna utkání, která se mají odehrát nadcházející víkend,“ dodal. Rušení duelů by se tak netýkalo jen Serie A, ale i naprosto všech fotbalových zápasů, včetně amatérských.

Ve čtvrtek pak navíc má doma Inter Milán hostit Vrbův Ludogorets Razgrad a tak je v ohrožení i tento duel. Řeší se prozatím tři varianty. Buďto se bude hrát na San Siru za zavřenými dveřmi, dojde k přesunutí zápasu do jiné lokace či k změně termínu duelu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené