Spojte se s námi


Fotbal

Dočkáme se radikálního prohloubení rivality? Majitelé PSG chtějí zastínit Barcelonu a plánují odkup katalánského rivala

Vztahy Barcelony a PSG jsou už nějakou dobu na úrovni bodu mrazu, ne-li hluboko pod ním. A vše se může ještě rapidně zhoršit. Majitelé francouzského hegemona totiž zvažují koupi jiného katalánského celku s jasným cílem, zastínit Barcelonu.

Publikováno

dne

Vztahy Barcelony a PSG jsou už nějakou dobu na úrovni bodu mrazu, ne-li hluboko pod ním. A vše se může ještě rapidně zhoršit. Majitelé francouzského hegemona totiž zvažují koupi jiného katalánského celku s jasným cílem, zastínit Barcelonu.

PSG a Barcelona? Dva velkokluby, které se rozhodně nemají kdovíjak v lásce. Projevuje se to i v současnosti, když vedení francouzského celku neustále napadá finanční hospodaření Katalánců, včetně letního přestupového období.

Zejména prezident klubu Nasser Al-Khelaifi se na adresu Barcelony neustále vyjadřuje. V posledních dnech dokonce zpochybnil, jak moc vůbec byly finanční operace katalánského celku v uplynulém měsíci legální.

Vše to začalo přestupem Neymara z Barcelony právě do Paříže, před rokem navíc stejným směrem zamířil legendární Lionel Messi. A ze strany PSG to nemusely být poslední kroky, jak Barceloně uškodit. Naopak.

Katarský emír a majitel PSG Tamim bin Hamad Al Thani totiž plánuje zajímavý projekt. Chce koupit Espanyol, tedy upozaděného rivala Barcelony. Jedná se sice o tradiční, ale nepříliš úspěšný celek.

Al Thani by chtěl z Espanyolu udělat další velký klub. Cílem je, aby Barcelona byla zastíněna. Nejen v Katalánsku, ale celkově.

Espanyol od roku 2016 vlastní čínská hračkářská společnost Rastar Group. Klub ovšem není vůbec dobře vedený. A s majiteli PSG by na tom byl samozřejmě značně lépe i po finanční stránce.

Al-Khelaifi už prý dostal pokyn, aby s menším z katalánských celků zahájil jednání a aby prozkoumal možnosti nákupu. Původně už mohlo dojít ke změně majitele v červnu, nicméně nyní se předpokládá, že by se tak mělo stát v nadcházejících měsících.

Obě strany měly projevit souhlas k zahájení rozhovorů. Je se tedy na co těšit. Pro La Ligu i celý fotbalový svět to rozhodně může být zajímavé oživení.

Zdroj: Sport, Sportbible, BarcaUniversal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.