Spojte se s námi


Evropská liga

Do Tiraspolu letíme vyhrát a stvrdit postup, hlásí Chytil. Mrazivé počasí? Nebude nám dělat problémy, věří útočník Slavie

Pražská Slavia v úterý odletěla do Tiraspolu s cílem stvrdit postup do jarní fáze Evropské ligy. Útočník Mojmír Chytil vstřelil v prvním vzájemném zápase dva góly a na Šerif se tak znovu těší.

Publikováno

dne

Pražská Slavia v úterý odletěla do Tiraspolu s cílem stvrdit postup do jarní fáze Evropské ligy. Útočník Mojmír Chytil vstřelil v prvním vzájemném zápase dva góly a na Šerif se tak znovu těší.

Slavia začala pouť Evropskou ligou výhrou v Ženevě 2:0, následně doma rozstřílela 6:0 Šerif. V tu chvíli už bylo prakticky jasné, že má jistý alespoň postup do Konferenční ligy.

Následně sice prohrála v Římě, ale doma Mourinhův AS dokázala porazit a dostala se do skvělé pozice. Po čtyřech zápasech je na čele tabulky s devíti body a skóre 10:2. Italský celek má skóre 8:3.

Třetí Servette má čtyři body a hraje s AS Řím. Pokud Slavia v Moldavsku vyhraje, má jistý postup. Ten může mít zajištěný i v případě remízy či prohry, pokud Servette neporazí AS Řím.

„Po zápase v Římě jsme si přáli dostat se do pozice, kdy to máme ve svých rukou. Odehráli jsme skvělý zápas s AS Řím, posunuli se na špici tabulky skupiny, ale musíme to potvrdit v následujících zápasech. Jde o postup, jde o prestiž, jde o koeficient, jde o peníze i lepší nasazení do jara,“ říká pro klubový web asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Skvělý domácí zápas s Šerifem odehrál Mojmír Chytil. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Mojmír Chytil, ve druhé půli uzavřel skóre na konečných 6:0, navíc přidal i asistenci.

Mrazivé počasí

„Domácí zápas se mi proti nim hodně povedl. Byl to jeden z mých nejlepších výkonů ve Slavii. Tenkrát nám pomohly rychlé branky v úvodu, odveta ale začne od nuly, musíme to tak brát a vstoupit do zápasu se stejnou vervou.  Do Tiraspolu jedeme jednoznačně vyhrát a stvrdit tak náš postup do jarní fáze,“ burcuje tým Chytil.

Teplota v Tiraspolu by se měla pohybovat na mínus čtyřech stupních celsia, jak si s tím slávisté poradí?

„Mrazivé počasí určitě nebude úplně příjemné, jakmile však rozhodčí pískne do píšťalky, přestanete ho vnímat a rychle se zahřejete. Věřím, že nám nebude dělat problémy,“  dodal Chytil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené