Spojte se s námi


Fortuna liga

Do Česka přichází další hráč ze Skandinávie! V oblíbené destinaci tentokrát zalovila Karviná, kouč Jarábek je nadšený

Karviná oznámila ještě jednu posilu. Slezský celek pochopitelně musí reagovat na své umístění v ligové tabulce a tak vyztužil defenzivní řady. Do Česka přichází další hráč ze Skandinávie, v oblíbené přestupové destinaci tentokrát lovila Karviná.

Publikováno

dne

Karviná oznámila ještě jednu posilu. Slezský celek pochopitelně musí reagovat na své umístění v ligové tabulce a tak vyztužil defenzivní řady. Do Česka přichází další hráč ze Skandinávie, v oblíbené přestupové destinaci tentokrát lovila Karviná.

Čtyři zápasy, tři prohry a jedna remíza. Karviná do jarní fáze probíhajícího ročníku Fortuna ligy nevstoupila vůbec dobře. Třikrát za sebou prohrála stejným výsledkem – 0:3 podlehla Spartě, v dohrávce 18. kola také Pardubicím a rovněž Slavii.

Úplně naposledy získala Karviná alespoň jeden bod v Teplicích, a to za remízu 2:2. Krásným gólem se v tomto utkání blýskl stoper Krčík, který napřáhl z velké dálky a překonal brankáře Richarda Ludhu.

Teplice poté otočily skóre zápasu, bod Karviné v 79. minutě zachraňoval Adeleke Akinyemi. Po čtyřech zápasech na jaře každopádně Karviná klesla na poslední pozici ligové tabulky, na kontě má v současné době 16 bodů.

O to hůř každopádně výkony Karviné na jaře vypadají při pohledu na skóre – 2:11. Nutno ale podotknout, svěřenci trenéra Jarábka už hráli jak proti Spartě, tak proti Slavii.

Proti Pardubicím a Teplicím každopádně mohl poslední celek Fortuna ligy zahrát lépe a není tedy divu, že vedení klubu reaguje na špatnou formu a práci v defenzivě.

Karviná ulovila švédského beka

Do Karviné tedy míří další posila, konkrétně švédský obránce Douglas Bergqvist. Třicetiletý stoper spojil svou kariéru s nižšími anglickými soutěžemi, poté si zahrál v Polsku, na Ukrajině, za švédský Kalmar, Degerfors, norský Haugesund nebo lotyšskou Rigu.

Během svého pětiletého působení v Östersundu třikrát vyhrál národní pohár. Naposledy působil právě ve švédském Degerfors, kde mu na konci roku 2023 skončila smlouva a od té doby byl Bergqvist bez angažmá.

„Douglas na zkoušce uspěl, splnil i fyzické testy a celkově nás zaujal. My jsme měli zájem a on také, proto jsme se domluvili na podmínkách,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

„To nejlepší na konec! Douglas je stoper, který zahraje v obranné čtyřce i trojce a umí oběma nohama. A má velice slušnou hlavu. Přestože naposledy hrál v říjnu, protože ve Švédsku se hraje systémem jaro-podzim, tak dorazil připravený – fyzicky i silově,“ dodal trenér Jarábek.

Zdroj: Fortuna liga, MFK Karviná, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.