Spojte se s námi


Fortuna liga

Dnes se pohárové utkání mezi Jabloncem a Plzní hrát nebude. Může za to mlha

Od úterních 18 hodin se měl na jablonecké Střelnici odehrát druhý zápas čtvrtfinálové fáze MOL Cupu. Střetnutí domácích fotbalistů s Plzní ovšem zabránil nečekaný protivník. Pohárové utkání totiž odložila hustá mlha.

Publikováno

dne

Od úterních 18 hodin se měl na jablonecké Střelnici odehrát druhý zápas čtvrtfinálové fáze MOL Cupu. Střetnutí domácích fotbalistů s Plzní ovšem zabránil nečekaný protivník. Pohárové utkání totiž odložila hustá mlha.

Český pohár se po zimní přestávce vrátil nedělním duelem v Opavě. Slezané dosáhli na postup do semifinále, když v souboji druholigových klubů porazili fotbalisty pražské Dukly 2:0.

Čtvrtfinále MOL Cupu mělo před středečním vyvrcholením pokračovat v úterý večer. Los k sobě svedl třetí mužstvo aktuální tabulky Fortuna ligy, tedy Plzeň, a to jedenácté, čili Jablonec. Na jeho stadionu však k důležitému klání v původním termínu nedošlo.

Moderátor České televize Pavel Čapek hned na začátku přímého přenosu divákům oznámil, že kvůli mlze se nebude hrát. To vzápětí v následném rozhovoru s Davidem Kalousem potvrdil ten nejpovolanější, hlavní rozhodčí zápasu Dalibor Černý.

„Právě jsem rozhodl o neodehrání pohárového utkání z toho důvodu, že nad hřištěm se snesla hustá mlha a není vidět na větší vzdálenost. Také není předpoklad, že by mlha ustoupila a díky tomu bychom odložili začátek zápasu,“ řekl pro ČT sport sudí.

Nedlouho před úvodním výkopem se přitom situace nejevila zcela beznadějně. „Přibližně hodinu před utkáním to vypadalo, že by mlha mohla ustoupit, viditelnost se zlepšovala,“ potvrdil Černý. Jenže příroda byla nakonec přece jen proti.

„Když jsme potom šli ještě dvakrát na hřiště zkontrolovat stav, neviděli jsme od jedné brány ke druhé. Brankář by tedy neměl přehled o dění na hrací ploše. Z toho důvodu by byly podmínky neregulérní,“ upřesnil rozhodčí.

Svoji práci by zároveň nemohli vykonávat právě ani arbitři utkání. „I asistent rozhodčího by měl ztíženou viditelnost, kdyby rozhodoval například o ofsajdovém postavení,“ podotkl na závěr Černý.

O náhradním termínu ještě nebylo rozhodnuto, ale vedení soutěže by ho mělo v brzké době oznámit. V rámci středečního programu dojde ve čtvrtfinále MOL Cupu na derby pražských „S“ a souboj Zlína s Libercem.

Zdroj: MOL Cup, ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.