Divoká přestřelka s příchutí kontroverze! Baník zdolal na domácí půdě Bohemians

Hned šest gólů bylo vidět v duelu Ostravy a Bohemians. Nebo možná pět? Hráči Baníku v pátém kole přestříleli Bohemians a pomohla jim k tomu i velice sporná branka Šindeláře.

Zdroj: fcb.cz

Baník šel do zápasu povzbuzen výhrou 2:0 z derby s Opavou a i Bohemka za sebou měla vydařené utkání, když potrápila Plzeň a obrala ji o body. Proto oba týmy vkročily do sobotního utkání prakticky v nezměněných sestavách. Pouze v obraně Ostravy se od začátku objevil Procházka, který v minulém kole střídal Stronatiho už v 58. minutě.

Favorit utkání z Ostravy sice začal lépe, ale potom iniciativu převzala Bohemka a už v 17. minutě se rychlou akcí po ose Jindřišek – Vodháněl – Hronek ujala vedení.

Domácí celek chtěl samozřejmě ihned odpovědět a to se mu povedlo. Po půl hodině hry už bylo dokonce skóre úplně otočené.

Vyrovnávací branku nejdříve zařídil ve 24. minutě Kuzmanovič, jenž naprosto nehlídaný v pokutovém území zužitkoval přihrávku ze strany od Filla. Gól na 2:1 byl ale hodně kontroverzní.

Valeš nezkrotil na první pokus hlavičku Smoly, čehož chtěl využít Šindelář, který dorážel balón poskakující okolo gólmana Bohemians. Při velké skrumáži vyrážel u brankové čáry Valeš míč pryč, ale podle rozhodčích se dostal celým objemem do brány. Ze žádných záběrů to však není prokazatelně vidět, a navíc se dá spekulovat i o faulu Šindeláře.

Baník i po pauze pokračoval ve zlepšené hře, avšak v 60. minutě utekl po levé straně hřiště Vodháněl a Fillo ho pak ve vápně nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Nařízenou penaltu chladnokrevně proměnil zkušený Vacek.

Jenže vyrovnaný stav vydržel jen několik málo minut. Velice svižnou akci po dlouhém nákopu Budínského totiž svou další skvělou trefou úspěšně zakončil Kuzmanovič a Baník opět vedl.

Gólové hody tím ale neskončily. V 70. minutě Fleišman posadil balon na hlavu Smoly, který nedal gólmanovi Valešovi šanci.

Zdramatizovat utkání mohl ještě Keita, ale jeho hlavička skončila pouze na tyči, a tak Bohemka podlehla Ostravě v divoké přestřelce 4:2.