Spojte se s námi


Fotbal

Diego Maradona je po riskantní operaci mozku! Nyní se zotavuje

Jeden z nejlepších fotbalistů historie Diego Maradona musel podstoupit operaci mozku. Zákrok byl nutný kvůli krvácení do mozku. Bylo to riskantní kvůli jeho zdravotnímu stavu, řekl jeho lékař. Nyní se bývalý hráč Barcelony či Neapole zotavuje.

Publikováno

dne

Jeden z nejlepších fotbalistů historie Diego Maradona musel podstoupit operaci mozku. Zákrok byl nutný kvůli krvácení do mozku. Bylo to riskantní kvůli jeho zdravotnímu stavu, řekl jeho lékař. Nyní se bývalý hráč Barcelony či Neapole zotavuje. A přišla pro něj samotného i jeho fanoušky dobrá zpráva, když vše probíhá podle plánu a operace byla úspěšná.

Zdroj: netflix.com

„Diego operaci snášel velmi dobře. Je vzhůru. Všechno je v pořádku,“ řekl po operaci Maradonův doktor, čímž všechny potěšil. Fotbalová legenda měla v hlavě subdurální hematom, který je považován za nejsmrtelnější poranění hlavy.

Původně měl být Maradona na klinice přijat kvůli dehydrataci a anémii. Luque, jeho lékař, však prozradil, že šlo o rutinní zákrok, který se musel provést.

V pátek oslavil možná nejlepší fotbalista všech dob šedesáté narozeniny. A ve fotbalovém prostředí je stále, nyní je hlavním trenérem argentinského prvoligového celku Gimnasia y Esgrima de La Plata.

Ve fotbalovém světě se měl nejvíce proslavit v Barceloně, tam mu to ale nešlo podle představ. Proto po dvou letech katalánský celek opustil a přestoupil do italské Neapole.

Tu neskutečně proslavil a dostal ze dna na úplný vrchol, když s ní dvakrát vyhrál Serii A, a to v sezonách 1986/1987 a 1989/1990.

Zdroj: Goal

Reklama

Oblíbené