Diego Maradona by se mohl objevit na argentinských bankovkách

Diego Maradona se v Argentině stal bohem. Zpráva o jeho smrti tedy pochopitelně otřásla celou zemí. Nicméně jeho odkaz bude věčný. Jeho památku si pak bude zřejmě možné připomínat díky vyobrazení na bankovce.

Zdroj: Cadaverexquisito | CC BY-SA 3.0

Argentinská senátorka Norma Durangová přišla se zajímavým nápadem, jak uctít památku legendárního Diega Maradony.

Jeden z nejlepších fotbalistů v historii by se mohl objevit na argentinských bankovkách v hodnotě 1000 pesos, na nichž je nyní vyobrazen národní pták hrnčiřík prostý.

Na jedné straně bankovky by si přála vyobrazení podobizny Diega Maradony, na straně druhé by si uměla představit vyobrazení jeho slavného gólu do sítě Anglie během mistrovství světa, které se konalo v roce 1986 v Mexiku.

„Cílem tohoto nápadu není jen uctít památku a ztvárnit náš idol. Myslíme také na ekonomické hledisko. Turisté by si totiž mohli odvést domů bankovku s Maradonou jako suvenýr,“ nechala se slyšet Durangová.

Senátorka navrhla také vydání pamětních poštovních známek s Diegem Maradonou. Dočkají se její návrhy úspěchu a stanou se skutečností?

Zdroj: BBC

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.