Spojte se s námi


Fotbal

Di María brání Messiho a odpovídá Matthäusovi: Běž brečet jinam!

Lionel Messi je opět aktuálním tématem ve fotbalovém světě. V pondělí totiž vyhrál svůj osmý Zlatý míč, což se někomu zdá nezasloužené. Svého kolegu z reprezentace ale brání Angel Di María.

Publikováno

dne

Lionel Messi je opět aktuálním tématem ve fotbalovém světě. V pondělí totiž vyhrál svůj osmý Zlatý míč, což se někomu zdá nezasloužené. Svého kolegu z reprezentace ale brání Angel Di María.

Argentinský fotbalista byl v pondělí vyhlášen nejlepším fotbalistou za sezónu 2022/23. S tím se ale spousta lidí neztotožňuje, jelikož Messimu se skvěle povedlo mistrovství světa, na klubové úrovni se ale dost trápil a na jaře takřka nebyl vidět.

Na druhé straně Erling Haaland vyhrál takřa vše, co se dalo. Zlomil střelecký rekord Premier League a dovedl Citizens k vytoužené Lize mistrů. Vyhlášení se tak nelíbilo ani německé legendě Lottharu Matthäusovi.

Po celý minulý rok byl Haaland lepší než Messi. Je nezasloužené, že Messi vyhrál. Není možné vynechat Haalanda. Tahle volba je podle mě fraška, i když jsem Messiho fanoušek,“ uvedl pro Sky Sports Matthäus.

„Pro mě je Haaland za posledních 12 měsíců nejlepší. Vždyť vyhrál s Citizens důležité tituly – Ligu mistrů, Premier League, FA Cup a mezitím drtil střelecké rekordy,“ dodal Matthäus, který vyhrál Zlatý míč v roce 1990.

Di María a jeho odpověď

S tímto názorem se ovšem vůbec neztotožňuje argentinský fotbalista Angel Di María. Přední argentinský deník totiž na svém Instagramu tato slova citoval, přičemž záložník Benfiky Lisabon připsal do komentářů: „Běž brečet jinam!“ a přidal vysmátého smajlíka.

Mnohým fanouškům, stejně jako Matthäusovi vadilo, že se celé ocenění odvíjí od mistrovství světa. Tam sice Messi zazářil, jinak to ale v celé sezóně nijak slavné nebylo.

PSG skončilo až druhé v základní skupině LM za Benficou a vyhořelo už v osmifinále. V lize vyhrálo titul jen o bod před Lens. Argentinec byl navíc za své výkony často vypískáván vlastními fanoušky.

Že je celé ocenění postavené na šampionátu dokazuje i vyhlášení nejlepšího brankáře roku, které vyhrál Emiliano Martínez. Ten dovedl Argentinu k trofeji pro mistra světa, jeho výkony v Aston Ville ovšem respekt nejlepšího brankáře světa rozhodně nebudí.

Zdroj: Diario Olé

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.