Deset hodin na cestě zbytečně! Trávník v Jablonci je k nepoužití a trenér Slovácka Svědík zuří

Šlágr kola mezi Jabloncem a Slováckem byl odvolán. Trávník na stadionu Střelnice se totiž proměnil v baheniště. Tým z Moravy tak strávil na cestách deset hodin úplně zbytečně. “Dalo se tomu předejít,” tvrdí kouč Svědík.

Zdroj: fkjablonec.cz

Nepříznivé počasí posledních dní a týdnů si vybralo svou daň na jabloneckém trávníku. Už před dvěma týdny při zápase s Příbramí nebyly podmínky na severu Čech ideální. Hrálo se v takřka polárních podmínkách.

I přes snahu klubu se bohužel stav hrací plochy nevylepšil. Naopak. Sníh sice zmizel, jenže trávník je absolutně podmáčený.

Pohárové utkání s Líšní bylo již dříve přesunuto na Strahov, v neděli v poledne byl odložen na neurčito i ligový duel se Slováckem.

Po prohlídce shledal hlavní sudí Julínek hřiště nezpůsobilé. “Po příjezdu na stadion jsem provedl kontrolu hrací plochy, kdy jsem shledal, že hrací plocha je nezpůsobilá ke hře z důvodu silně podmáčeného hřiště s ohledem na ochranu zdraví hráčů,” popsal své rozhodnutí.

Tým Slovácka se to dozvěděl asi dvě hodiny před výkopem v libereckém hotelu. Na zápas cestoval asi pět hodin. Zbytečně. Trenér Martin Svědík se samotným odložením souhlasí, avšak s celou situací nebyl vůbec spokojen.

“Dalo se tomu všemu předejít, nemuseli jsme jezdit takovou dálku. Je pro mě zvláštní, že to necháme dojít až sem,” okomentoval situaci pro iSport. Vadí mu i to, že to týmu naruší tréninkový program.

Jablonecký klub do poslední chvíle počítal s tím, že se hrát bude, a to i přes dlouhodobě žalostný stav trávníku a špatné počasí.

“V celém týdnu bylo deštivo a před víkendem začalo mrznout a sněžit. Stejně tak v noci ze soboty na neděli. Byli jsme nastaveni tak, že se hrát bude, vše bylo na zápas nachystané. Hlavní rozhodnutí je však na hlavním rozhodčím, který má zodpovědnost za zdraví hráčů,” uvedl mluvčí Jablonce Martin Bergman.

Zdroje: FK Jablonec, iSport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pana Svědíka mám sice rád jako trenéra,ale tuto situaci nezvládl.Jak se tomu asi dalo předejít?O stavu hrací plochy rozhoduje arbitr a ten přijede maximálně 3 hodiny před výkopem.Možná by nebylo od věci,kdyby trenér Svědík svůj názor blíže vysvětlil.To jako měli sedět doma a čekat,jak se rozhodne a pak teprve vyjet?To snad vážně ani nemyslí.

  • Já to vnímám tak, že počssí v Jablonci se nezměnilo 2 hod. před zápasem, ale hrací plocha byla “nehratelná” celý týden… a kvalita takové plochy se za 1/2 dne či den nezlepší… čili dalo se předejít zbytečné 10-ti hod. cestě… Bphužel, v ČR je přístup tak9vý, že než by přijeli 3 arbtitři o den dříve, necháme raději zbytečně cestovat 20 lidí.. .

  • Předejít se tomu dalo jednoduše. Vytápět trávník, ale Jablonec to tak dělá pořád. Kdyby to bylo obráceně, tak ani neodjeli a kdyby, tak by dostalo Slovácko pokutu za nepřipravený trávník. Všude jinde se hraje.

   • a čemu by pomohlo trávník vytápět, když tady týden pršelo????? to by musel trávník topit na 100°C aby se voda vypařila a to je asi blbost ne???? nebo někdo někdy vyděl vařící se trávník 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

    P.S. Jablonec na konec a zpět do divize kap patří…. ale musel jsem reagovat na naprostý nesmyl 😀 😀 😀

 2. Byl problém hrát někde poblíž na umělce, když jsou v oblasti trávníky trvale ve špatném stavu?

 3. Aspoň má Slovácko mustr jak to má dělat … tajit stav hřiště do poslední chvíle, ať si z Teplic , Jabonce , Liberce , Prahy apod. taky dojedou na otočku…

  • Jako dělat si naschvály ? Komu to pomůže ? To by snad mělo fungovat na jiné úrovni….

   • tak ještě jednou pro ty méně chápavé… klub by se mohl klidně rozkrájet a stavět se na hlavu…. ale o tom zda se hrát bude nebo nebude rozhoduje jen a pouze hlavní rozhodčí, takže i kdyby poslali na Slovácko zlatýho holuba i s družinou aby nejezdili a rozhodčí by rozhodl, že se hrát bude, tak by rupli kontumačně a to bych si asi početl krásné komentáře 🙂

    P.S. Jablonec na konec a zpět do divize kap patří…. ale musel jsem reagovat na naprostý nesmyl 😀 😀 😀

 4. Malík a spol. mají štěstí, že je uzávěra. Už vidím, jak se pohrnou diváci na utkání, když už je známo,
  co za lumpárny prováděla parta kolem Berbra, Dankové, ale i Malík a spol.
  Na fotbal budou chodit pouze hooligans a možná pár skalních fandů. Těžko však lidi se zájmem o čestnou hru. Navíc s vědomím, že Malík podepsal za “celý” svaz “podporu” nemorálnímu Hniličkovi. Lidi mají omezení nebo zákazy a lump s ostatními lumpy chlastal u mafiána.

 5. Čemu se mi tady v Čechách bráníme? Na umělce se již hrají i zápasy Evropských pohárů. Tak vybuduji Svaz za miliony za účast na MS a ME, regionálně rozloženě hřiště s certifikovanou umělkou, skromnými kabinami a v případě výše uvedené situace se na nejbližším takovém hřišti odehraje oficiální utkání. Jediné opatření by bylo, že původní domácí tým zajistí úklid plochy technikou, která byla na místě jako součást areálu a zaplatil energie (které by platil stejně). A čaj do kabiny. Stejně se momentálně hraje bez diváků a v časech po pandemii(?) by byly přísně omezené počty všech zúčastněných. Jak prosté v 21.století!

 6. Pro pana Endrue asi toho o stavu hřišť moc nevíte.Kdyby se hřiště vyhřívala,jak mají,tak se dá hrát.Viz Olomouc,Slovácko prostě kdo se stará a pečuje o vyhřívání,tak to funguje.Pochopím,když padne 100 milimetrů pár hodin před zápasem.Konkrétně Jablonec je specifický,každoročně první jarní zápasy a poslední podzimní jsou ohroženy a většinou na sněhu.Ovšem v kombinaci vyhřívání a používání plachet by se to snad dalo udržet.Taková Příbram ta snad nemá to vyhřívání dodnes zapojené tedy nefunkční.Ovšem proti Slávii to mělo svůj význam nevyhřívat.Byla to jediná šance utlouci fotbal na ledu a stalo se bod je doma čili jasná strategie.Možná by bylo dobré ,kdyby svaz vyslal nějakou komisi,která by v tuto dobu objížděla stadiony a kontrolovala ,kdo vyhřívá a kdo s tím kalkuluje,aby s toho následně vytěžil.

 7. Pan Rada a vedení Jablonce musí topit pod trávníkem. Jinak ty poháry nebudou hrát, tam by za takovou chybu hrubě zaplatily

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manchester City a Atlético Madrid opouštějí Superligu! Stejný krok chystá i Chelsea

Fotbal zažívá v posledních dnech a hodinách revoluci. Největší světové týmy, v čele s prezidentem Realu Madrid, se rozhodly vytvořit vlastní ligu za účelem finančního zisku. Po extrémně negativní reakci od světa se však začíná projekt rozpadat.

Velký problém pro Spartu! Krejčí ml. se zranil, chybět může po zbytek sezóny

Tuto zprávu nechtěl slyšet žádný fanoušek celku z Letné. Trenér Pavel Vrba se nejspíš bude muset do konce sezóny obejít bez Ladislava Krejčího ml., který je v této sezóně jedním z nejdůležitějších hráčů Sparty.

Bayern Mnichov vs. Leverkusen: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov se po vypadnutí z Ligy mistrů může opět plně soustředit na obhajobu titulu. Vzhledem k tomu, že se těší z náskoku 7 bodů na druhé RB Lipsko, čeká ho zřejmě poklidný konec. To Leverkusen ještě musí svést tuhý boj o pohárové příčky.