Den, kdy Barcelona přišla o de Ligta, jehož nová výkupní klauzule bude platit až od roku 2022

Ve čtvrtek by měla být na programu prezentace Matthijse de Ligta v Juventusu, čímž bude oficiálně zakončena sága týkající se toho, kam tento mladičký Nizozemec přestoupí. Jednu dobu to vypadalo na opětovné shledání s Frenkiem de Jongem v Barceloně, ovšem ta jej nedokázala přivést a přesvědčit včas.

Embed from Getty Images

Matthijs de Ligt ve středu absolvoval zdravotní prohlídku a pokračuje tak ve finalizaci přesunu z Ajaxu Amsterdam do turínského Juve. To započalo svou agresivní strategii s cílem podepsat jej do svého kádru 16. dubna letošního roku, kdy Starou dámu vyřadil z Ligy mistrů právě Ajax.

Nizozemský stoper se ten večer prezentoval skvělým výkonem, který byl korunován gólem a italský mistr tak začal tlačit na Barcelonu, jež s ním byla prakticky dohodnutá. Nejprve oznámila Frenkieho de Jonga, de Ligtova nejlepšího kamaráda z kabiny na Johan Cruijff Areně.

Všechno se zdálo být hotové. Ajax souhlasil se sumou 75 milionů eur a dobré pocity měl i sám hráč, který měl na stole pětiletou smlouvu. Poslední věc, kterou řešil, byla konkurence na Camp Nou. Uvědomoval si, že přes Gerarda Piquého, Samuela Umtitiho a Clémenta Lengleta to bude mít těžké.

V Barceloně jej vnímali spíše jako posilu do budoucna. Dříve nebo později by byl pilířem obranné řady a de Ligt začal uvažovat. Ostatně něco podobného se stalo i s de Jongem, kterého přesvědčili až prezident Josep Maria Bartomeu a další činovníci FCB při návštěvě Amsterdamu.

Nebýt té, tak dvaadvacetiletý středopolař skončil v PSG, což sám přiznal i na své prezentaci. Také pro de Ligta bylo pravidelné hraní prioritou, ale nakonec se rozhodl pro Juventus a to z čistě ekonomických důvodů. Italové nakonec zdvojnásobili svou nabídku a to hlavně kvůli Paris Saint-Germain.

To přišlo na poslední chvíli se svou lukrativní nabídkou a hráčův agent Mino Raiola si tak mohl určovat podmínky. Jednou z nich byla výkupní klauzule ve výši 150 milionů eur, která však začne platit až za 3 roky. Jedná se o sumu, kterou je pak Barca schopná dát, pokud bude opravdu chtít.

Výkupní klauzule nejsou v Itálii povinné, ale Juventus na to i přesto kývnul a pokud si rodák z Leiderdorpu nezvykne na život v Turíně v letech 2020 a 2021, jakýkoliv zájemce o jeho služby bude muset jednat s vedením. De Ligt si v Itálii přijde i na lepší mzdové podmínky, když si ročně přijde až na 12 milionů eur.

V základu má 7,5 milionů a zbytek je v rámci bonusů. O něco větší prioritu měl v Barceloně de Jong, protože jeho profil byl jakoby na míru ukovaný pro to hrát v Katalánsku. Devatenáctiletý střední obránce tak bude letos Juventusu pomáhat k zisku prvního titulu Ligy mistrů od sezony 1995/96.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..