Spojte se s námi


Fotbal

Dele Alli zvažoval konec kariéry v pouhých 24 letech. Trápila jej i závislost na prášcích na spaní

Dele Alli nezažívá zrovna úspěšnou část své kariéry. Spíše jde o noční můru. Není to tak dávno, co se o něm mluvilo jako o budoucnosti anglického fotbalu. V rozhovoru s Gary Nevillem se nyní se otevřeně svěřil s problémy, které zažíval, když zvažoval i konec kariéry.

Publikováno

dne

Dele Alli nezažívá zrovna úspěšnou část své kariéry. Spíše jde o noční můru. Není to tak dávno, co se o něm mluvilo jako o budoucnosti anglického fotbalu. V rozhovoru s Gary Nevillem se nyní se otevřeně svěřil s problémy, které zažíval, když zvažoval i konec kariéry.

Dele Alli má za sebou těžké časy na fotbalovém hřišti, které začaly odhalením rozhovoru s José Mourinhem ve slavné dokumentární sérii „All or Nothing“ o Tottenhamu Hotspur. Poté, co se stal nepopulárním v severním Londýně, se přesunul do Evertonu, ale ani tam se mu nedařilo podle plánu. Minulou sezónu strávil na hostování v turecké Besiktasi.

Ani pobyt v Turecku nedokázal nakopnout toho starého Alliho, který jako teenager ničil soupeře v Premier League. Po nutnosti podstoupit operaci kyčle se 27letý fotbalista nyní vrací do tréninku s Evertonem.

Konec kariéry?

V rozhovoru s Gary Nevillem se Alli otevřeně mluvil o tom, jak ho v posledních letech postihly mentální problémy, že zvažoval i ukončení kariéry.

Na otázku Nevilla, kdy si uvědomil, že něco není v pořádku, odpověděl: „Jedno ráno jsem se probudil. Musel jsem jít na trénink, to bylo období, kdy mě [Mourinho] přestal nasazovat. Pamatuji si, jak jsem se jen díval do zrcadla. Zní to dramaticky, ale doslova jsem se díval do zrcadla a ptal se sám sebe, jestli mohu ve 24 letech skončit a ukončit to, co miluji.“

„Vždycky jsem byl ve všem sám proti sobě. Vyhrával jsem boj, usmíval jsem se, dával jsem najevo, že jsem šťastný, ale uvnitř jsem tu bitvu rozhodně prohrával.“

Dalším velkým Alliho problémem byla závislost na prášcích na spaní. Kvůli nim musel dokonce do léčebny.

Dele Alli si uvědomuje, že trauma je trauma a tělo ho registruje stejným způsobem, bez ohledu na jeho povahu. Alli chce nyní pomoci ostatním lidem, aby věděli, že nejsou sami se svými pocity. Podle něj prosba o pomoc je projevem síly, nikoli slabosti.

Alli v rozhovoru dále mluvil o jeho alkoholické matce, o tom jak ho v šesti letech obtěžoval matčin přítel, o tom jak začal s kouřením už v 7 letech, v 8 letech začal prodávat drogy, v 11 letech chtěl skočit z mostu a ve 12 letech byl adoptovaný.

Zdroj: Twitter, The Overlap

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.