Spojte se s námi

Fortuna liga

Dejte mu dýchnout, skandovala tribuny Androva stadionu na “unaveného” rozhodčího Jiřího Houdka

Zveřejněno

dne

Řídil rozhodčí Jiří Houdek utkání 13. kola české nejvyšší soutěže Olomouc-České Budějovice (1:3) pod vlivem alkoholu, nebo má jen mátožné pohybové návyky? Podezření rozsáhlé, důkaz chybí, neboť se nepodrobil dechové zkoušce. A možná by ani nepípal, neboť byl podle sdělení obeznalých jen unavený a moc tak nevydržel.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Údajně se celý týden před inkriminovaným utkáním věnoval náročným pracím na domě, navíc ho také vyčerpávala – příjemně – radostná událost v rodině. Únava se navyšovala. Když se pak plzeňský rozhodčí Jiří Houdek společně s dalšími delegovanými kolegy vydal o víkendu východním směrem, byl značně unavený i bez moravských povzbuzovadel.

Stačilo málo, udává se nějaký ten panáček na kuráž, a byla z toho motanice. Výsledkem bylo, že celá hlavní tribuna Androva stadionu v Olomouci pak skandovala: „Dejte mu dýchnout!“

Předseda Plzeňského krajského fotbalového svazu a místopředseda FAČR za Čechy svazu Roman Berbr, jenž podle výnosu soudu ovlivňuje komisi rozhodčích, považuje podle informací jeho delegaci na toto utkání za chybu. Takto fyzicky i psychicky zatěžovaného muže neměli vůbec do Olomouce posílat, navíc do nepřátelského území.

Není pak divu, že výkon tělesnému i duševnímu rozpoložení rozhodčího odpovídal. Požití alkoholu však Houdek důrazně odmítal. „Máme to zakázané,“ přesvědčoval urputně po zápase. „Nikdy to před zápasem neděláme. Je to standardní přístup. Žádný alkohol nebyl. I náš výkon byl profesionální, nikomu jsme neublížili, naše verdikty nebyly tendenční,” odvolával se na fakt, že na rozdíl od jiných kolegů mu nebyl vytknut žádný zářez.

Připustil jen, že jeho projev na trávníku byl atypický, neobvyklý a mohl vyvolat dojem, že nebyl zcela ve formě. „Můj pohyb je vizuálně nestandardní, není optimální. Mám s tím dlouhodobě problémy,“ kál se.

Světlo do případu nevnesla následně ani komise rozhodčích, která po zhlédnutí celého záznamu utkání, vyslechnutí rozhodčího, delegáta utkání a také funkcionářů obou mužstev konstatovala pouze nedostatečnou fyzickou přípravu rozhodčího na utkání, pohyb a poziční postavení při řízení utkání, zejména v 1. poločase. „Vyhodnocením všech uvedených informací nebylo prokázáno užití alkoholických nápojů,“ píše se v komuniké ze zasedání dne 22. 10. 2019.

Vyvrátit podezření bylo přitom tak snadné. Stačilo dýchnout do přístroje, který odhaluje alkohol. To neučinil. Pověst “opilce” už ho bude provázet. Má však “čerstvě natřenou střechu”.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Komise rozhodčích rozhodla! Hubník měl obdržet červenou kartu, Proske letos dopískal

Zveřejněno

dne

Komise rozhodčích FAČR na zasedání řešila prohřešky 16. kola Fortuna ligy a 15. kola Fortuna národní ligy. Příliš práce jí to ale nezabralo, jelikož uznala pouze dvě chyby rozhodčích. O jaké chyby šlo?

Zdroj: fcviktoria.cz

Prvně se řešilo utkání Sparty s Jabloncem. Tam pomezní rozhodčí chybně zvedl praporek kvůli ofsajdovému postavení střílejícího Kozáka. Dle protokolu měl ale počkat. Hráči Jablonce byli následně zmateni, což mohlo mít vliv na dohrání situace.

“Ve 4. minutě se asistent rozhodčího Tomáš Mokrusch dopustil chyby, když nesprávně signalizoval ofsajd při dosažení branky hostujícího družstva. O ofsajd se nejednalo, branka byla regulérní,” znělo ve vyjádření komise.

V zápase plzeňské Viktorie s libereckým Slovanem se dopustil chyby hlavní rozhodčí společně s asistentem. Roman Hubník měl žlutou kartu a když následně hrubě fauloval, žlutou kartu neobdržel. Za protesty obdržel žlutou kartu hostující Baluta, který o minutu později musel po druhé žluté kartě hřiště opustit.

“Ve 28. minutě se rozhodčí Zbyněk Proske dopustil ve spolupráci s asistentem rozhodčího Davidem Hockem chyby, když neudělil domácímu hráči č. 4 druhou žlutou kartu a následně červenou kartu.”

Předseda komise rozhodčích pak Jozef Chovanec potvrdil, že oba rozhodčí budou suspendováni do konce podzimní části sezony.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Opava opět mění kouče! Do klubu zamířil bývalý bek Sigmy Balcárek

Zveřejněno

dne

Fotbalisty Opavy povede v letošní sezoně Fortuna ligy už třetí trenér. Kormidla SFC se nyní ujal Jiří Balcárek, který nahradil duo Alois Grussmann-Josef Dvorník. Grussmann se tak vrátí do pozice sportovního ředitele, Dvorník v klubu končí.

„Po odvolání Ivana Kopeckého jsme vedení A-mužstva dočasně převzali společně s Josefem Dvorníkem. Jak jsme avizovali, šlo o provizorní řešení. Nyní je obsazení postu hlavního trenéra vyřešeno. Jsme rádi, že jsme se domluvili s Jiřím Balcárkem,“ řekl Grussmann s tím, že Balcárek si s sebou přivádí i asistenta Miroslava Paula.

Šestačtyřicetiletý bývalý obránce Sigmy Olomouc se tak pokusí dostat tým z krize. Opava ve Fortuna lize nevyhrála od druhého kola a s deseti body je poslední.

🗣 Slezský FC má nového trenéra, prvoligové A-mužstvo přebírá Jiří BALCÁREK! ⬇

Zveřejnil(a) Slezský FC Opava dne Úterý 12. listopadu 2019

Balcárek ještě nikdy nevedl prvoligový tým jako hlavní kouč. Byl jen asistentem v Sigmě Olomouc. Také koučoval Uničov, Znojmo a Vítkovice.

Opava šla do sezony s trenérem Kopeckým, ten byl ale na konci záři odvolán. Dočasně ho nahradil Dvorník a z pozice sportovního ředitele šel na lavičku Grussmann. Dvorníka nyní nahradil právě Balcárek.

„Pepovi bychom tímto chtěli poděkovat za odvedené služby pro Slezský FC a zároveň bychom mu chtěli popřát hodně štěstí v další trenérské kariéře i úspěšné dovršení studia trenérské licence UEFA profi licence,“ dodal Grussmann.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Afričané Olayinka a Traoré udělali ve Slavii obrovský progres a vzbudili zájem evropských celků

Zveřejněno

dne

Od

Ze Slavie v létě odešli dva afričtí hráči, zbylí dva v týmu zůstali a jsou pro sešívané nepostradatelní. Jedná se o křídelníka Olayinku a středopolaře Traorého, dnes se na jejich hru podíváme podrobněji.

Embed from Getty Images

Když Peter Olayinka ve Slavii začínal, hodně lidí ho kritizovalo. Ztrácel balóny, byl zbrklý a nepřesně nahrával i střílel. Od té doby ale udělal obrovský progres co se práce s míčem týče a nyní je možná i nejlepším křídlem celé ligy.

Peter ve dvanácti ligových duelech do kterých zasáhl vstřelil čtyři góly a na tři nahrál, což je na křídelníka sympatická bilance. V Lize mistrů ve čtyřech utkáních skóroval jednou a to proti Interu.

Je rychlý, výborně kličkuje, vyniká ale především v presinku. Je opravdu neuvěřitelné vidět ho, jak v nastavení běhá za soupeřem, který má míč na svých kopačkách a odebírá mu ho.

V říjnu dostal premiérovou pozvánku do nigerijského národního týmu, kde se potkal s hvězdami typu Iwobi nebo Ndidi. V druhé půli zasáhl do přátelského utkání s Brazílií, což jen dokazuje, že zažívá povedené období. 

Závěrem je nutné říci, že má stále prostor ke zlepšení. Zakončování akcí a centrování mu dělá problém, na kterém by měl rozhodně zapracovat. Jinak má ale vše, co moderní křídlo potřebuje, rychlost, driblink, skvělá práce s míčem a aktivní presink.

Embed from Getty Images

I druhý jmenovaný nevstoupil do angažmá v Edenu zrovna nejlépe. Postupem času se ale zvedl a nyní je pro sešívané veledůležitým středním záložníkem. Ve Zlíně hrál na ofenzivnější pozici, ve Slavii nastupuje hlouběji ve středu pole.

Pokrok udělal především co se defenzivní práce týče. Obranné zákroky, skluzy, ale i souboje ve vzduchu, v těchto ohledech ho nelze s působením na jihu Moravy srovnávat. Stal se z něj spolehlivý střední záložník, který má od všeho trochu.

Peníze, které za něj Pražané zaplatili vrátil důležitou brankou v zápase se Sevillou, kdy rozhodl o postupu. V následujícím dvojutkání s Chelsea se též prezentoval dobrými výkony a začaly po něm pokukovat zvučné evropské kluby, ve Slavii ale zůstal. 

Jeho kariéru trochu brzdí zranění, které se mu nevyhnulo ani tuto sezónu. V lize odehrál deset zápasů, v nichž se jednou trefil i asistoval. Jak jsem již zmiňoval, jeho přednosti jsou ale v defenzivě.

I Ibrahim se dočkal pozvánky na sraz národního týmu, kde bude hájit barvy Pobřeží Slonoviny. Potká se tak s bývalým spoluhráčem Simonem Delim, ale i věhlasnými jmény typu Nicolas Pépé či Serge Aurier.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené