Reklama

Definitivní tečka za úmrtím Emiliana Saly. Cardiff musí Nantes zaplatit šest milionů euro

Argentinskému fotbalistovi, který zemřel při pádu soukromého letadla v lednu 2019, se nedostalo klidu ani po jeho skonu. Nantes, již bývalý Salův klub, a Cardiff, nový útočníkův zaměstnavatel, se dlouhé měsíce přely o to, zda musí velšský klub zaplatit přestupní sumu. Osm měsíců po letecké nehodě učinila FIFA, doufejme, definitivní rozhodnutí.

http://gty.im/1096975390

21. leden 2019, kanál La Manche, malé letadlo Piper Malibu, pilot David Ibbotson a fotbalista Emiliano Sala. Kolem druhé hodiny ranní se však soukromý let ztratil z radarů. Ihned započalo pátrání, bohužel s negativním výsledkem. Pozůstatky letadla i tělo argentinského útočníka byly nalezeny na dně kanálu La Manche 3. února.

Po podpisu smlouvy v Cardiffu, kde se stal nejdražší posilou, letěl Emiliano Sala na otočku za svými, již bývalými spoluhráči, aby se rozloučil a poděkoval jim za necelé čtyři roky strávené v dresu Nantes. Čekala na něj totiž ta největší výzva v jeho dosavadní kariéře. Jenomže v modrém dresu už bohužel nikdy nenastoupil.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA nyní za celou aférou kolem zesnulého útočníka udělala definitivní tečku. Doufejme. V únoru se francouzský klub domáhal vyplacení přestupní částky ve výši 17 milionů euro, protože jeho představitelé trvali na tom, že všechny oficiality byly řádně dotaženy. Přestup se zkrátka realizoval.

Velšský celek naopak argumentoval tím, že Sala ještě nenastoupil ani do jednoho utkání a ani nebyl registrován jako hráč Premier League. FIFA nyní nařídila Cardiffu, aby na účet francouzského klubu poslali částku 6 milionů euro – první splátku z dohodnutého přestupu.

Obě strany sporu se však proti tomuto rozhodnutí mohou odvolat k Arbitrážnímu soudu pro sport ve švýcarském Lausanne.

Úmrtí osmadvacetiletého Saly ovšem není jediným tragickým skonem ve fotbale. Na další smutné osudy se můžete podívat v tomto článku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené