Definitivní tečka za úmrtím Emiliana Saly. Cardiff musí Nantes zaplatit šest milionů euro

Argentinskému fotbalistovi, který zemřel při pádu soukromého letadla v lednu 2019, se nedostalo klidu ani po jeho skonu. Nantes, již bývalý Salův klub, a Cardiff, nový útočníkův zaměstnavatel, se dlouhé měsíce přely o to, zda musí velšský klub zaplatit přestupní sumu. Osm měsíců po letecké nehodě učinila FIFA, doufejme, definitivní rozhodnutí.

Embed from Getty Images

21. leden 2019, kanál La Manche, malé letadlo Piper Malibu, pilot David Ibbotson a fotbalista Emiliano Sala. Kolem druhé hodiny ranní se však soukromý let ztratil z radarů. Ihned započalo pátrání, bohužel s negativním výsledkem. Pozůstatky letadla i tělo argentinského útočníka byly nalezeny na dně kanálu La Manche 3. února.

Po podpisu smlouvy v Cardiffu, kde se stal nejdražší posilou, letěl Emiliano Sala na otočku za svými, již bývalými spoluhráči, aby se rozloučil a poděkoval jim za necelé čtyři roky strávené v dresu Nantes. Čekala na něj totiž ta největší výzva v jeho dosavadní kariéře. Jenomže v modrém dresu už bohužel nikdy nenastoupil.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA nyní za celou aférou kolem zesnulého útočníka udělala definitivní tečku. Doufejme. V únoru se francouzský klub domáhal vyplacení přestupní částky ve výši 17 milionů euro, protože jeho představitelé trvali na tom, že všechny oficiality byly řádně dotaženy. Přestup se zkrátka realizoval.

Velšský celek naopak argumentoval tím, že Sala ještě nenastoupil ani do jednoho utkání a ani nebyl registrován jako hráč Premier League. FIFA nyní nařídila Cardiffu, aby na účet francouzského klubu poslali částku 6 milionů euro – první splátku z dohodnutého přestupu.

Obě strany sporu se však proti tomuto rozhodnutí mohou odvolat k Arbitrážnímu soudu pro sport ve švýcarském Lausanne.

Úmrtí osmadvacetiletého Saly ovšem není jediným tragickým skonem ve fotbale. Na další smutné osudy se můžete podívat v tomto článku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Pro PSG nadešel čas pomsty, Manchester United zavítá do Paříže: Preview a tipy na sázení

Po velkých problémech během září se PSG konečně dalo dohromady a již roztočilo svá kola na plné obrátky. Teď už by je koronavirus zaskočit neměl, přišel tedy čas se konečně pomstít za ostudnou porážku s Manchesterem United v Lize mistrů.

Revoluce v evropských pohárech díky koronaviru? UEFA připouští změnu formátu vyřazovacích bojů!

Koronavirus poznamenal celý svět. Dotklo se to pochopitelně i toho fotbalového. Nicméně snaha o to, aby se fotbalové soutěže dohrály, přinesla zajímavé inovace a zdá se, že některé z nich by se mohly stát pravidelnou součástí evropských pohárů.

Skvělé gesto nové posily Kladivářů – část finančního bonusu pošle 100 zaměstnancům svého bývalého klubu

Alžírský útočník Said Benrahma se v poslední den přestupového okna přesunul do nového týmu. Se svým bývalým klubem se však rozloučil jinak, než bývá zvykem.