Reklama

Definitivní hřebíček do rakve evropské Superligy? Gigantická banka, která měla celý projekt financovat, couvá!

Sen Florentina Péreze se pomalu, ale jistě rozpadá! Prezident Realu Madrid ještě před pár dny básnil o tom, že je celý projekt evropské Superligy pouze pozastavený a že se vrátí v jiné podobě. Ale zdá se, že definitivní hřebíček do rakve Superligy zasadilo oznámení gigantické americké banky, která měla celý projekt financovat. J.P. Morgan začíná dle prohlášení couvat!

Zdroj: Flickr, CC BY-SA 2.0

J.P. Morgan je vůbec jedna z nejstarších firem na světě poskytující finanční služby. V roce 2019 se její celkový počet aktiv vyčíslil na závratných 2,687 bilionu amerických dolarů a jednalo se o 7. největší banku na světě, v USA je vůbec největší.

Právě tento americký gigant chtěl investičně vstoupit do evropského fotbalu a financovat evropskou Superligu, kde měly účinkovat pouze vyvolené týmy, které měly být patřičně odměňovány.

Banka se chystala do celého projektu nalít cca 104 miliard Kč. Každý účastník měl být odměněn částkou 5-8 miliard Kč.

Zdali se jedná o jednorázovou platbu nebo o možný zisk za jedinou sezónu, pro nás zůstane jednou velkou neznámou. Pravděpodobně by to však byla odměna za pouhou účast v jedné sezóně.

Pouze pro představu, o jak obrovskou částku peněz se jedná, si můžeme uvést jednu zajímavost. V roce 2019 vyšla zpráva, že kilometr české dálnice stojí 150 milionů Kč.

Kdybychom vzali částku, kterou banka chtěla vlít do projektu Superligy, tak v našich podmínkách bychom za to dokázali postavit skoro 700 kilometrů zbrusu nových dálnic.

Oznámení J.P. Morgan

“Zjevně jsme špatně odhadli, jak na tuto dohodu bude nahlížet fotbalová veřejnost/komunita, a jak by ji to v budoucnu mohlo ovlivnit. Poučíme se z toho.”

Tato slova tiskového mluvčího banky sdílel na svém Twitteru žurnalista z New Yorku. Pokud z tohoto projektu odtečou peníze, tak je to definitivní hřebíček do rakve tzv. evropské Superligy.

Samozřejmě se také může stát, že se celý projekt přebuduje, převleče do jiného kabátu a během následujících let dojde k diskuzi, která bude mířená na obnovení celého projektu.

Tentokrát si však bankéři a majitelé velkoklubů budou muset dávat velký pozor na to, jak nakládat s fanoušky a silnými organizacemi (UEFA, FIFA). Přesvědčování a marketingová strategie budou muset být zcela jiné, než tomu bylo nyní.

Zdroje: Wikipedia, Seznam Zprávy Twitter – tariq panja

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Bez peněz je celý projekt bez budoucnosti.Vysoce zadlužený Real a stejně stojící Barca se budou muset obejít bez slibovaných příjmů.Takže možná v budoucím čase něco podobného,ale bez Peréze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené