Bundesliga

Debut z říše snů: Ambros při premiéře za A-tým Wolfsburgu okouzlil přihrávkami i kličkami

Loni byl Lukáš Ambros jedním z lídrů týmu Wolfsburgu do 19 let, v sobotu si připsal premiéru za A-tým. A ne jen tak ledajakou. Za 45 minut jednou asistoval, průnikovou přihrávkou měl podíl i na brance na 5:0.

Ambros před dvěma týdny oslavil osmnácté narozeniny a pozvánka na soustředění s A-týmem pro něj byla nejlepším možným dárkem k dospělosti. Mezi hráče jako Max Kruse či Luca Waldschmidt ho vytáhl zkušený trenér Niko Kovač.

Wolfsburg v posledních letech zůstává za očekáváními, v uplynulé sezóně obsadil až dvanácté místo a na pohárové příčky ztrácel deset bodů. Dokonce byl blíže sestupu, na barážovou Herthu Berlín měl devítibodový polštář.

I proto chorvatský kouč na soustředění pozval několik mladíků. V sobotu Wolfsburg sehrál přátelské utkání s Veltinsem a v základní sestavě dostal šanci třeba kolega Ambrose z devatenáctky Felix Lange.

Lange v osmé minutě otevřel gólový účet zápasu, o poločase vlci vedli 4:0. Po výměně stran nastoupila úplně jiná jedenáctka, ve které figuroval i Ambros. A hned v 53. minutě vyslal parádní průnikovou přihrávku, po které do odkryté brány udeřil Waldschmidt.

Další povedený moment českého záložníka přišel v 77. minutě za stavu 7:1. Na levé straně soupeřova pokutového území se kličkou zbavil protihráče a následně centrem našel Ridle Bakua, jenž poslal míč pod břevno.

Lepší zápis u A-týmu si český mládežnický reprezentant přát nemohl, uvidíme, jak si povede v dalších zápasech.

Zdroj: VFL Wolfsburg