De Ligt prozradil, proč si vybral Juventus místo Barcelony a PSG

Svou prezentaci v bílo-černých barvách italského Juventusu má za sebou stoper Matthijs de Ligt, jenž upřednostnil Itálii před nabídkami ze Španělska a Francie. V rozhovorech pro Ajax TV a na tiskové konferenci po představení na Allianz Stadium vysvětloval proč.

Embed from Getty Images

Matthijs de Ligt absolvoval v pátek na turínském stadionu prezentaci po svém příchodu z Ajaxu, kde ještě stihl jedno poslední interview před odletem na jih. „Miluji způsob, jakým Italové brání a své rozhodnutí jsem učinil právě na tomto základu. Spousta z mých vzorů a bývalých idolů jsou Italové – Baresi, Maldini, Nesta, Cannavaro, Scirea a mohl bych pokračovat.

Bylo to obtížné rozhodnutí. Měl jsem spoustu možností a vždy se musíte podívat na to, která je pro vás nejlepší. Zapojilo se do toho hodně faktorů a bylo důležité vědět, kolik toho odehraji a jak moc mi klub důvěřuje. Proto jsem si vybral Juventus, protože ti mi sdělili, že mě opravdu chtějí,“ popisoval proces rozhodování s odchodem z Nizozemska na jeho konci.

Embed from Getty Images

Budou mi chybět všichni z Amsterdamu, ale musel jsem udělal krok kupředu,“ dodával de Ligt, na něhož po úterním pozdním příletu čekala včera zdravotní prohlídka a dnes první tiskovka, už v roli jednoho z Bianconeri. „Byla to otázka pocitu. Cítil jsem větší spojení s Juventusem, a to od prvního okamžiku. Nepopírám, že to byl dlouhý proces,“ řekl devatenáctiletý hráč.

Klíčovými faktory byla defenzivní tradice v Itálii a obří touha ze strany Juve mě podepsat. Opravdu se těším na to, až budu pracovat pod Sarrim. On je dalším motivem, proč jsem zde. Dnes jsme se navzájem poznali a slyšel jsem na něj dobré recenze,“ pravil na adresu bývalého kouče Chelsea Maurizia Sarriho, jenž Starou dámu převzal letos v létě.

Embed from Getty Images

Řeč pochopitelně padla i na Crisitana Ronalda a jeho roli po finále Ligy národů, kde měl de Ligta vyzvat k přestupu do Turína. „V ten moment jsem se nerozhodl. Měl jsem preference, ale chtěl jsem počkat až do konce. Vidět, jak ke mě Cristiano Ronaldo přišel a řekl ty slova, bylo potěšením, ale neovlivnilo to mé rozhodnutí,“ ujišťoval přítomné.

De Ligt mimo, Todibo na plac

Odmítnutí Barcy v podání de Ligta otevřelo dveře Jeanu-Clairovi Todibovi, který přišel prakticky zdarma (za milion eur, jinak by přišel až v červenci) jako velká neznámá v zimě z Toulouse. Tento devatenáctiletý obránce si zatím zahrál dva zápasy za áčko a to proti Huesce na El Alcorazu, kde se mu vedlo dobře, a se Celtou Vigo, s níž neodehrál dobré utkání.

Embed from Getty Images

Jedná se o úchvatného stopera hlavně po fyzické stránce, když měří 189 centimetrů. Zároveň je však chytrý a dobře předpovídá pohyby soupeře, přičemž má ve svém věku stále obří prostor na vývoj. Na trenéry zapůsobil i tím, že si s Ousmanem Dembélém zkrátili o týden dovolenou a začali se připravovat dříve. V áčku by tak měl působit jako čtvrtý střední obránce.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..