Spojte se s námi


Fotbal

Davidu Brooksovi, záložníkovi Bournemouthu, byla diagnostikována rakovina

Osmadvacetiletý střední záložník Bournemouthu David Brooks zjistil nepříjemnou zprávu. Hráč musel opustit reprezentační sraz Walesu, protože mu byla diagnostikována rakovina.

Publikováno

dne

Zdroj: Crystal Palace FC

Osmadvacetiletý střední záložník Bournemouthu David Brooks zjistil nepříjemnou zprávu. Hráč musel opustit reprezentační sraz Walesu, protože mu byla diagnostikována rakovina.

Hráč, který od roku 2018 po přestupu ze Sheffieldu United do Bournemouthu, přišel s nehezkou zprávou ve středu, kdy se o ni podělil s fanoušky na sociálních sítích. Kvůli této zprávě opustil reprezentační sraz Walesu.

Lékaři mu diagnostikovali druhou fázi Hodgkinova lymfomu. Hodgkinův lymfom je druh rakoviny, která se vyvíjí v lymfatickém systému. Nejčastěji postihuje mladé lidi ve věku okolo dvaceti let.

„Je pro mě velmi obtížné, abych napsal tuto zprávu. Byl mi diagnostikován Hodgkinův lymfom fáze II a příští týden zahájím léčbu. Přestože to bylo velkým šokem pro mě i pro mou rodinu, prognóza je pozitivní a jsem si jistý, že se uzdravím co nejdříve,“ zveřejnil David Brooks zprávu na sociálních sítích.

Dále hráč požádal média, aby se jeho onemocním příliš nezaobírala. Chce podstoupit klidnou léčbu, a až bude připravený, tak zveřejní zprávy o své nemoci on sám.

Všichni v klubu Bournemouth jsou ochotni pomoct hráči i jeho rodině s čímkoliv, co bude během procesu léčby potřeba.

Ještě se přesně neví, jak dlouho bude léčba probíhat. Vyhlídky jsou však pozitivní a v budoucnu by neměl mít problém, aby se k fotbalu vrátil.

Použité zdroje: Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.