Spojte se s námi


Bundesliga

Darida letos dohrál

Publikováno

dne

Jeden z aktuálně nejlepších českých záložníků a jeden z mála hráčů, který se delší dobu prosazuje v základní sestavě některého bundesligového týmu je zraněn. Vladimír Darida musí podstoupit operaci kolene, která jej (alespoň jak uvádí německý Kicker) vyřadí do konce roku ze hry.

Vladimír Darida brzy oslaví padesátý start za reprezentaci, kde vsítil zatím čtyři góly. Jeho cesta do Bundesligy začala ve Viktorii Plzeň, jejíž je odchovancem. V Plzni si v dobách její největší slávy vybudoval velké renomé a přestup do zahraničí byl nevyhnutelným. Před sezónou 2013/2014 přestoupil do Freiburgu. Zde se velice dobře chytil a po dvou letech přišel přestup do klubu Hertha Berlín. Zde patří do základní sestavy.

Letos odehrál za Herthu 10 zápasů ve kterých stihl vstřelit jeden gól. Darida patří dlouhodobě k těm nejlepším v naší reprezentaci a nejednou se o něj zajímaly světové kluby. Je to hlavně zásluhou skvělého držení míče. Již 27 letý hráč má také výhodu v tom, že na hřišti působí velmi zkušeně a klidně. Přejme mu tedy brzké uzdravení, rychlý návrat do sestavy Herthy a další dobré výkony v reprezentaci.

Reklama

Oblíbené