Reklama

Darida bude chybět, Belgii potrápíme, říká Šilhavý

Českou republiku čekají v zářijové reprezentační pauze tři důležitá utkání. Co před zápasy s Běloruskem, Belgií a Ukrajinou řekl pro ČT Sport trenér Jaroslav Šilhavý?

Šilhavý má za sebou úspěšný rok, kdy vyhrál skupinu Ligy národů a na Euru vypadl až ve čtvrtfinále po smolné prohře 1:2 s Dánskem.

„Po mistrovství mi chvíli trvalo, než jsem se z toho dostal, ale krátká dovolená s manželkou proběhla, takže jsem si odpočinul. Teď už se ale těším na kluky a věřím, že i když to teď není zrovna lehké, tak dáme dohromady takovou nominaci, která v těchhle zápasech uspěje.”

Kvůli trestu za červenou kartu z utkání ve Walesu se kvalifikačních zápasů nezúčastní Patrik Schick, největší ofenzivní opora České republiky.

„Patrik bude chybět, je to nejlepší střelec mistrovství Evropy, ten by chyběl každému týmu, ale věřím, že ti, kdo přijdou na hřiště za něj, to taky zvládnou.”

Vedle spousty zraněných hráčů se na hřiště nepodívá ani Vladimír Darida, jenž po konci na mistrovství Evropy ukončil reprezentační kariéru.

„Byl to kapitán, duše týmu – taková včelička. Měl zkušenosti a je to bezvadný kluk. Chybět bude, ale život jde dál a věřím, že nám dorůstají další lídři a Tomáš Souček zvládne vést tým k dalším úspěchům.”

Šilhavého svěřenci sehrají nejprve domácí klaní s Běloruskem, následně odletí do Belgie, kde se pokusí zvítězit a udržet naději na první místo ve skupině.

„Další zápas hrajeme s Belgií, ta je pořád na prvním místě světového žebříčku. Má skvělé hráče, výborné mužstvo, ale věřím, že navážeme na výkony z Eura, kde jsem hráli taky se silnými týmy, a chceme doma favorita potrápit.”

Po roce a půl si domácí zápasy s Běloruskem a Ukrajinou užijí hráči před plnými tribunami, na zápas již budou moct diváci.

„Bez fanoušků to bylo hrozně divné. Pak ale přišel zápas v Maďarsku s Nizozemskem, kde bylo hodně našich fanoušků, kterým za to děkujeme a snad jsme je odměnili výkonem i tím postupem. Takže věřím, že i v Ostravě a v Plzni přijdou fanoušci, povzbudí nás a kluci je za to odmění,” uzavřel Šilhavý.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tvl ty nic radši neříkej…nominace je každému k smíchu…asi dobrej matroš….Kopyto Tecl,ck netrefi prázdnou bránu, odpad z Plzně…je toho tam víc k zasmání

  2. Šilhavý je opravdu totálně mimo!Darida určitě nikomu chybět nebude.V Hertě není ani v základu!Šilhavý asi něco šňupe,protože by jinak nemohl nominovat “kopyto” Tecla či Havla.Jsem přesvědčený,že při jeho nominaci nehraje roli sportovní forma hráčů,ale zájmy jejich fotbalových agentů.

  3. Šilhavý, sám víš, že jestli může někdo zachránit českou repre proti Belgii, tak je to Hložek s Karabcem, ale ty radši vsadíš na “prověřenou” kvalitu v podobě Tecla a Koláře … Hlavně tedy Kolář je terno … Když jsem sledoval, jak dostal proti Karviný první gól, říkal jsem si, proč mi televize servíruje samý zpomalený záběry, a až po chvíli mi došlo, že to je real-time, že se Kolář kácí tak neuvěřitelně pomalu, že to navozuje iluzi zpomalenýho záběru …

  4. Bohužel už také musím souhlasit s oponenty trenéra Šilhavého. Začalo to na Euru stálým stavěním Bořila, nominováním Brabce a pokračuje to nepochopitelnými tahy jako je Doležal, který nebyl loni v lize ani v základu a tuto sezónu taky nezačal ve formě. Ale řečí plno. Kdo zápas s Běloruskem viděl, tak viděl bezradnost, hru bez nápadu a bez koncovky. Jestli tohle má Belgii překvapit?!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené