Spojte se s námi


Fortuna liga

Daniel Pudil se loučí. Žižkov láká diváky na sobotu plnou fotbalu

Jsou to sice už dva roky, co oficiálně pověsil na hřebík kopačky obránce Daniel Pudil, avšak omezení spojená s pandemií koronaviru mu neumožnila uspořádat oficiální rozlučku. To se podaří až nyní. A bude to symbolicky v barvách Žižkova.

Publikováno

dne

Jsou to sice už dva roky, co oficiálně pověsil na hřebík kopačky obránce Daniel Pudil, avšak omezení spojená s pandemií koronaviru mu neumožnila uspořádat oficiální rozlučku. To se podaří až nyní. A bude to symbolicky v barvách Žižkova, v kterém působil v rámci České republiky naposledy. Na co se můžou diváci těšit?

Sobota dvacátého května bude nejen pro příznivce Viktorie Žižkov doslova nabitá fotbalem. Vše začne, jak je na Žižkově tradicí, v 10:15 zápasem A-týmu, který v rámci sedmadvacátého kola ČFL změří síly s rezervou Pardubic.

Zatímco domácí kráčí v pohodě za postupem, pardubičtí jsou s pětadvaceti body ve spodních patrech tabulky. O favoritovi tohoto duelu tak zřejmě není pochyb.

Program bude následně pokračovat od třinácté hodiny rozsáhlou autogramiádou hráčů Realu Top Praha a legend anglického celku Sheffield Wednesday, v jehož barvách Daniel Pudil zasáhl do 114 duelů s bilancí čtyř branek a devíti asistencí.

Aktéři autogramiády se poté proti sobě postaví od čtrnácté hodiny ve fotbalovém zápase. Na ten je jednotné vstupné symbolických sto korun. Jelikož jde o akci podpořenou sportovním týmem Real Top Praha, v jehož dresu pravidelně nastupují české sportovní a herecké legendy, výtěžek poputuje na dobrou věc.

Pudil toho ve svých sedmatřiceti letech odkopal víc než dost. Do naší nejvyšší soutěže nakoukl poprvé v roce 2004 v dresu Blšan, za které v jedenácti duelech vsítil dvě branky. Následovalo angažmá v Liberci, odkud zamířil na první zahraniční angažmá. Mezi tím také hostoval v pražské Slavii.

V roce 2008 jej totiž do svého kádru ulovil belgický Genk. S ním oslavil zisk poháru a také mistrovský titul. Vyzkoušel si působení ve Španělsku, Itálii a zejména pak v Anglii. Nejprve hájil barvy Watfordu, odkud se v roce 2016 přesunul natrvalo právě do Sheffieldu, kde již předtím hostoval.

Jedenáct let. Přesně tolik strávil Pudil po angažmá mimo Českou republiku. Změnilo se to s červnem roku 2019, kdy se domluvil s vedením Mladé Boleslavi na dvouleté smlouvě. Nakonec z toho bylo třiatřicet zápasů, přičemž čtyři z nich byly v rámci kvalifikace o Evropskou ligu.

Dostat fotbal na Žižkově do vyšších pater. S tím do klubu v roce 2020 přicházel. V červenobílém dresu zaznamenal pětadvacet startů a jednu branku. Po konci kariéry se s rodinou usadil v Anglii, kde nastupuje za Hallam FC.

Zdroj: FK Viktoria Žižkov, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.