Spojte se s námi


Fotbal

Dani Alves odsouzen na 4,5 roku do vězení. Bývalá hvězda Barcelony musí za sexuální napadení platit i tučné odškodné

Dani Alves musí na čtyři a půl roku do vězení, soud v Barceloně o tom rozhodl ve čtvrtek v dopoledních hodinách. Bývalá hvězda Barcelony, Paris Saint-Germain nebo národního týmu Brazílie musí za sexuální napadení platit také tučné odškodné.

Publikováno

dne

Dani Alves musí na čtyři a půl roku do vězení, soud v Barceloně o tom rozhodl ve čtvrtek v dopoledních hodinách. Bývalá hvězda Barcelony, Paris Saint-Germain nebo národního týmu Brazílie musí za sexuální napadení platit také tučné odškodné.

Alves začal být katalánským soudem kvůli údajnému sexuálnímu napadení ženy v nočním klubu vyšetřován už v lednu minulého roku. O měsíc později pak byl umístěn do vazební věznice a vyhlížel naději, že by jej mohli propustit na kauci.

Jenže to soud nakonec zamítl a od té doby byl bývalý brazilský fotbalista ve vazbě. Důvodem tohoto rozhodnutí bylo, že vzhledem k jeho jmění by bylo ohroženo jeho setrvání ve Španělsku.

Na další soudní slyšení se čekalo do 7. února letošního roku, kde bývalý hvězdný fotbalista Barcelony nebo Paris Saint-Germain opět popřel, že by ženu sexuálně napadl. Nutno podotknout, svou verzi příběhu však během celého vyšetřování několikrát změnil.

A to také z důvodu, že se bál, aby jej v důsledku sexu s jinou ženou neopustila jeho žena Joanna Sanz. Držitel šesti španělských titulů nejdříve uvedl, že se s ženou v klubu, do kterého šel tancovat, vůbec nesetkal.

Poté ovšem přiznal, že měl mít s dotyčnou nechráněný sex, a to s jejím souhlasem. Poznamenal také, že to byla právě ona žena, která jej během tance sváděla a nakonec s ním měla dobrovolně odejít na toalety.

Tam došlo k onomu pohlavnímu styku, přičemž Alves dodal, že ženu k ničemu nenutil nebo se choval násilně.„V žádném případě, nejsem takový typ, nejsem žádný násilník. Jestli chtěla odejít, tak mohla. Nebyla povinná tam být,“ uvedl 40letý Brazilec, jehož slova už dříve ocitoval deník The Guardian.

Alves musí na 4,5 roku do vězení

Od tohoto soudního slyšení uběhly zhruba dva týdny, načež čekání na konečný verdikt je u konce. Soudem v Barceloně byl Alves odsouzen na čtyři a půl roku vězení za sexuální napadení. Soud také oběti přiznal odškodné ve výši 150 tisíc eur, což je v přepočtu na naši měnu zhruba 3,8 milionu Kč.

Po propuštění z vězení bude Alves v podmínce v délce trávní pěti let. Čtyřicetiletý Brazilec naposledy působil v mexickém klubu UNAM. Ten jej však z důvodu kauzy v lednu minulého roku vyhodil, od té doby byl bývalý krajní bek bez angažmá.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.